Twitter'ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve oldukça kullanışlı olan Twitter'ın yeni bildirim özelliğini nasıl kullanacağınızı açıkladık.

Twitter'ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan ve anlık olarak binlerce tweet atılan mikroblog sitesi Twitter geçtiğimiz günlerde yeni özelliğini tanıtmıştı. Dev sosyal medya sitesi yeni özelliğini tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi fakat DM bildirimlerini görebilmek için hesabınız üzerinden izin vermeniz gerekiyor.

Bu blog yazımızda sizlere resimli olarak Twitter'ın yeni özelliğine nasıl izin verebileceğinizi anlatacağız. DM özelliğinden bahsetmek gerekirse, bildirim özelliği ana sayfada gezerken atılan mesajların gözünüzden kaçmamasına imkan sağlıyor. Bu sayede kimse için "geç cevap verdim" derdi yaşamıyorsunuz. Bunun yanı sıra gelen bildirim penceresinin tasarımı oldukça basit. Fakar gelen bildirim penceresi üzerinden cevap yazamıyor, DM penceresine gitmek zorunda kalıyorsunuz. DM penceresine ise gelen bildirim kutusundan gitme imkanınız var.

Twitter'ın bildirim desteği tarayıcıyla uyumlu olarak çalışıyor. Mesela Google Chrome kullanıyorsanız başka bir işlem yapsanız bile Twitter DM bildirimini görebiliyorsunuz. Özelllik hakkında bu kadar bilgi yeter hadi şimdi bu özelliği nasıl aktif edeceğimizi öğrenelim.

Öncelikle Twitter'ı açmanız ve üyelik girişlerinizi yapmanız lazım. Çünkü DM bildirimi açık olan hesabınızdaki mesajlara ait olacak. Daha sonra sol üst kısımda bulunan menülerden "Mesajlar" bölümüne tıklayın.

1)  Daha sonra karşınıza aşağıda gördüğünüz gibi bir pencere gelecek. Buradan "Mesajların için masaüstü bildirimi almak ister misin?" yazısının yanındaki "Evet" butonuna tıklamanız lazım.

2) "Evet" butonuna tıkladıktan sonra tarayıcınız bildirim işlemi için sizden izin isteyecek. Biz Google Chrome kullanarak aktif hale getirdiğimiz için izin işlemi aşağıdaki resimdeki gibi oldu. Bu işlem tarayıcılara göre farklılık gösterebilir.

3) Google Chrome'a da bildirimleri göstermesi için izin verdikten sonra işlem başarıyla tamamlanmış oluyor. Artık masaüstünüzde ne yaparsanız yapın Twitter'dan gönderilen DM'ler karşınıza bildirim olarak çıkacak. 

İşte böyle:

Daha ayrıntılı bakmak isterseniz:

Twitter'ın yeni özelliği sayesinde artık yukarıdaki resimde bulunan bildirim istediğiniz her yerde gözükebilecek. Sonuç olarak gerçekten güzel bir özellik fakat sürekli DM alanlar için biraz can sıkıcı olabilir. 

Twitter'da Telefonla Güvenlik Kodu İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Twitter Hesabıma Bağlı Olan Cihazları Nasıl Görebilirim?

YORUMLAR