Galaxy S7, Vulkan ve Unreal Engine 4 Bir Arada Mucizeler Yaratıyor!

Geçtiğimiz haftanın sonunda MWC 2016 etkinliğinde Samsung'un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S7 duyurulmuştu. Bu yeni telefonun donanımsal yeteneklerinin haricinde oldukça dikkat çeken bir başka özelliği daha vardı; o da sahip olduğu Vulkan desteğiydi.

Geçtiğimiz haftanın sonunda MWC 2016 etkinliğinde Samsung'un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S7 duyurulmuştu.

Bu yeni telefonun donanımsal yeteneklerinin haricinde oldukça dikkat çeken bir başka özelliği daha vardı; o da sahip olduğu Vulkan desteğiydi.

Bir 3 boyutlu oyun geliştirme arayüzü olan Vulkan temel olarak çok çekirdekli işlemcilerin gücünü diğer arayüzlere göre çok daha verimli bir şekilde kullanıyor. Vulkan'ın arkasında da Intel, AMD, Nvidia, Google, Valve gibi dev markalar yer alıyor. Vulkan'dan bu yazımızda detaylı olarak bahsetmiştik:

Vulkan, DirectX 12'nin Katili ve Oyunların Yeni Geleceği OIabilecek mi?

Vulkan mobil platformlarda çok daha detaylı ve göze hoş görünen oyunlar oynamamıza imkan tanıyacak; bu iddianın kanıtı ise bu videoda saklı. Yüksek kaliteli oyunlar geliştirmek için kullanılan bir oyun geliştirme motoru olan Unreal Engine 4, Vulkan desteğine sahip. Unreal Engine 4 kullanılarak Galaxy telefonlar için hazırlanmış bu teknoloji demosu bize Vulkan'ın nimetlerini sergiliyor.

YORUMLAR