Klavye-Fare Yerine Muzlarla Overwatch'a Hükmetti!

Yüksek heyecan ve adrenalin dolu online maçlara yer veren FPS oyunu Overwatch sıradışı bir şekilde oynandı. Bilindiği üzere online maçların yapıldığı Counter-Strike Global Offensive, Overwatch ve DOOM gibi oyunlarda nişan alma hassasiyeti büyük önem taşıy

Yüksek heyecan ve adrenalin dolu online maçlara yer veren FPS oyunu Overwatch sıradışı bir şekilde oynandı.

Bilindiği üzere online maçların yapıldığı Counter-Strike Global Offensive, Overwatch ve DOOM gibi oyunlarda nişan alma hassasiyeti büyük önem taşıyor. Bu nedenle bu tür FPS oyunlarında klavye ve fare ikilisi kontrol için en iyi seçenek olmakta. Fakat bir oyuncu bilinen bütün kuralları yıktı ve sadece muzları kullanarak başarılı bir şekilde Overwatch oynamayı ve Kill Streak yakalamayı başardı.

Rudeism adlı Twitch yayıncısı kendi hazırladığı ve tamamen muzlardan oluşan özel kontrol mekanizmasıyla Overwatch'ta yeteneklerini sergiledi. Rudeism, klavye ve fare komutlarını aktardığı muzlara belli bir düzenek kurduktan sonra oyunu oynamaya başladı ve diğer oyuncularla çarpıştı. Bu denemede rakiplerini arka arkaya yok etmeyi başaran yayıncı Kill Streak kazanarak ilginç bir başarının altına imzasını attı.

Rudeism, bu işi nasıl gerçekleştirdiğini ve muzları nasıl kullandığını bu videoda bizlerle paylaşıyor. Kim bilir, belki de gelecekte yüzlerce liralık oyuncu klavye ve farelerini bir kenara bırakır ve manavın ya da pazarın yolunu tutarak birkaç kilo sebze veya meyveyle online FPS oyunlarına hükmedebiliriz.

YORUMLAR