Mercedes ve Apple CarPlay

Apple, iPhone'larınızı arabada kullanabilmenizi sağlayan yeni sistemi CarPlay'i tanıttıktan sonra, uyumlu olarak çalışacağı Mercedes, Volvo ve Mercedes arabaları üzerindeki videoları yayınlandı. Sistemi yakından görmemizi sağlayan ve nasıl çalışacağı hakk

Apple, iPhone'larınızı arabada kullanabilmenizi sağlayan yeni sistemi CarPlay'i tanıttıktan sonra, uyumlu olarak çalışacağı Mercedes, Volvo ve Mercedes arabaları üzerindeki videoları yayınlandı. Sistemi yakından görmemizi sağlayan ve nasıl çalışacağı hakkında bilgiler edinmemizi sağlayan videolar her 3 şirket tarafından da yayınlandı.

Bu videoda iPhone'unuzu Mercedes araçları üzerinde en rahat şekilde kullanabileceğiniz CarPlay sistemi tanıtılıyor. Apple CarPlay ile aracınızın doğal arayüzünü kontrol edebilir ve direksiyon üzerindeki ses kontrol tuşuna basılı tutarak akıllı asistan Siri'yi devreye sokabilirsiniz. CarPlay ile aracınızda güvenli bir şekilde rehbere ulaşabilir, arama yapabilir, gelen aramaları yanıtlayabilir ve e-postalarınızı kontro ledebilirsiniz. Ayrıca Apple'ın desteklediği Haritaları kullanarak yol bilgisi alabilir ve tahmini varış sürenizi görebilirsiniz.

Apple AirPlay şuan Mercedes, Ferrari ve Volvo araçlarında iPhone 5S, iPhone 5C ve iPhone 5 ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

YORUMLAR