Ne İndirsem? Mobil Oyunlar 30 Mayıs - 5 Haziran

Mother of Myth Ekranda parmağınızla dolaşmak suretiyle karşınızdaki rakiplere faça atmanın esas olduğu bu hack & slash oyunu senenin fenomen oyunlarından biri olmaya aday. Uluslarası çapta ilgi toplayan Mother of Myth, benzer türler arasından grafikleriyl

Mother of Myth

Ekranda parmağınızla dolaşmak suretiyle karşınızdaki rakiplere faça atmanın esas olduğu bu hack & slash oyunu senenin fenomen oyunlarından biri olmaya aday. Uluslarası çapta ilgi toplayan Mother of Myth, benzer türler arasından grafikleriyle ve seslendirme kalitesinden bile ödün verilmemiş sinematikleriyle kendi farkını ortaya koyuyor. Sadece tek kişilik bir oyun zevki sunmayan oyunda Facebook arkadaşlarınıza meydan okuyup arenada kapışmanız mümkün.

Overkill Mafia

20. yüzyılın fenomeni olan İtalyan mafyasını tematize eden bir shooter oyunu olan Overkill Mafia, ne yazık ki hikayenin gidişatını çok da kontrol edemediğiniz bir oyun. Çizgi romandan çıkma grafikleriyle büyüleyen görselle sahip olan oyunda kendi kendine hareket eden bir karakterin tabancasını kontrol ediyor olmanız üzücü. Ama öte yandan nostaljik shooter sevenler bu oyunda hayal kırıklığına uğramayacaktır. Ateş ettiğiniz karakterlerin patlamaması ve şiddet unsurunun biraz ölçülü bırakılmış olması da tartışmaya açık, takdir edilen veya ayıplanan bir konu.

Nancy Drew: Ghost of Thornton (Hall)

Her Interactive'in aynı seriden 28. oyunu olan Nancy Drew: Ghost of Thornton (Hall), iOS ve Android arasında bir isim kargaşasına yol açmış. PC'deki versiyonlarına yakın ve iyi optimize edilmiş grafiklere sahip bu oyun Android'e çıkan ilk Nancy Drew oyunu olarak dikkat çekiyor. İlk bir saati ücretsiz oynanabilen bu point & click adventure oyunu FPS açısıyla oynanıyor. Doğa üstü korku unsurları barındıran oyunda polisiye bir hikayede dedektiflik rolünü üstlenip bulmacaları çözüp sırları açığa çıkarmanız gerekiyor.

Monument Valley

Mimari paradoksları temel alan bir bulmaca oyunu olan Monument Valley, minimalizm ve estetiğin buluşabileceği en üst noktalarını çizen bir mobil oyun olarak göze çarpıyor. Görev tamamlamaktan ziyade farklı bir oyun deneyimi sunmayı vaadeden oyunun sadece 10 tane bölümü bulunsa bile sizi her defasıda şaşırtacak alanları ve 3 boyutlu algının dışında tasarlanmış haritaların çok yönlülüğü aynı bölümlerden farklı bir haz almanızı sağlayacaktır. Görseller, renkler ve müzikler oyunun atmosferine derinlik katarken çözmeniz gereken bulmacalar kafanızı çok yormayacak cinsten.

The Chub

Obezite kurbanı bir zat-ı muhteremin ölümden sonraki macerasını konu alan The Chub'da adamımızın ruhu melekler tarafından cennete tışınmak isterken aşırı kilolar mutluluğa giden yola engel arz ediyorlar. Tam bulutlara ulaşmışken meleklerin ellerinden kayan kahramanımız bir meteor gibi çakılıp yerin altında cehennemin koridorlarını boyluyor. Kendini aerobik taytlarına mahkum edilmiş bulan obez adam cehennemin mutfağındaki kötü aşçıların ızdırabıyla karşılaşıyor. Zincirleri kırıp özgürlüğe giden yolda karşılaştığınız tüm yemekleri midenize indirmeniz gerekirken yolunuza çıkan rakiplerden ve engellerden sakınmanız gerekiyor.

YORUMLAR