Monument Valley

Monument Valley

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 977
  • DOSYA BOYUTU 123.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ustwo

Mimari paradokslar içinde yolunu bulmaya çalışan bir prensesi yönetirken sadece bir oyun oynamayacaksınız, tam anlamıyla kendine has bir tecrübe yaşayacaksınız.

Monument Valley'de, oynadığınız dilsiz prenses ile mimari anlamda imkansız olan yapılarla donatılmış 10 bölümün bulmacalarını çözmeye çalışıyorsunuz. Bunu yaparken de haritayı dilediğiniz perspektiflere göre çevirmeniz mümkün. Her şey 3 boyutlu bir algıyla göze normal görünse de görüntüye aldanmamak lazım, çünkü oyun her aşamasında mimari paradokslarla bezeli. Daha önce Xbox'ta Fez oynayanlar, bu oyunun verdikleri konusunda daha çok fikir sahibi olacaklardır. Oyunun her yeri mimari paradokslardan oluşmasına rağmen, bulmaca olarak insanın tırnaklarını yedirten bir zorluk yok. Oynarken görsel şölenin tadını çıkartmanız konusunda size mani olacak bir oyun dinamiği yok.

Birbirilerine neredeyse hiç benzemeyen bölümlerle ve bölüm içersinde yapılabilecek eylemlerin farklılıklarıyla her daim kendinize özel bir deneyim yaşıyormuş gibi olacaksınız. Ama sadece görüntüler değil, ambiyansa da oldukça uygun yaratılmış müzikler de mest olmanızı sağlayacaktır. Oyunu oynarken kulaklık takmanızı öneriyorum. Oyunun tek dezavantajlı durumu ise oyun süresinin oldukça kısa olması. Buna rağmen tekrar oynanabilirliği yüksek olduğu için bu sorun biraz çözülüyor. Farklı bir oyun deneyiminden hoşlanıyorsanız, Monument Valley size eşsiz anlar verecektir.