Ne İndirsem? Mobil Oyunlar Bölüm 29

The Last Door: Collector's Edition Retro grafiklerle ve düşük çözünürlükle hazırlanan bu oyun Lovecraft hikayeleriyle ürkmeyi sevenler için hazırlanmış bir macera oyunu. The Last Door, Victoria dönemi İngiltere'sinde geçen bir hikayeye korku boyutunu başa

The Last Door: Collector's Edition

Retro grafiklerle ve düşük çözünürlükle hazırlanan bu oyun Lovecraft hikayeleriyle ürkmeyi sevenler için hazırlanmış bir macera oyunu. The Last Door, Victoria dönemi İngiltere'sinde geçen bir hikayeye korku boyutunu başarılı bir şekilde enjekte etmeyi başarıyor. Ana karakterimizin gizemli bir evdeki yolculuğu onun kendi geçmişine ait unutulmuş travmaların gün yüzüne çıkmasına neden oluyor. Geçmişiyle yüzleşmesi gereken adamımız bulunduğu ortam ile arasında olan bağı her dakika daha fazla kavrayacaktır.

The Banner Saga

PC'de bile oyunsever arasında taze sayılacak bir yere sahip olan The Banner Saga, sıra tabanlı stratejik bir RPG. Kuzey mitolojisinden alıntılarla bezeli ve her karesi özenle çizilmiş olan bu oyunun mobil cihazlara da çıkmış olması Android ve iOS cihazları adına büyük bir kazanç. Anayurtlarını terk eden bir karavanın soğuk kış şartlarında göç etmesini konu alan oyunda sıradışı olan en büyük faktör dinamik olan senaryo yapısı. The Banner Saga'da belli bir ana karakteriniz olmadığı gibi oyun içerisinde vermiş olduğunuz her karar size ayrı bir yöne götürüyor. Kendinizi bu oyunu defalarca kez oynarken bulabilirsiniz.

Dangerous Ivan

Eski bir Sovyet hayranının silahlı ve alkollü macerasını anlatan Dangerous Ivan, hem tehlikeli bir adam hem de tehlikeli işleri başından eksik etmiyor. Klasik 2 boyutlu platform oyunlarını seviyorsanız Minecraft benzeri tasarımları ve manüel kontrolleriyle bu oyuna hasta olacaksınız. Sonsuz koşuya mahkum bırakılmış platform oyunlarının aksine bu oyunda tüm hakimiyet size ait ama kader işte, başınızdaki adam biraz dertli. Dersini çözmek ise tabii ki size kalıyor.

ANNO: Build an Empire

Almanya'dan yola çıkıp Ubisoft himayesine giren ANNO serisi, 90'lı yılların itibarından uzaklaştıysa da mobil dünya bu strateji serisine yeni bir şans veriyor. PC için dönemin efsane serilerinden birini yaratan ANNO, Build an Empire isimli oyunuyla iPad'inizde oynayabileceğiniz kaliteli bir strateji oyunu sunuyor. Sehir kurma ve ekonomi yönetme ağırlıklı simülasyonları seviyorsanız ANNO: Build an Empire, bu işi orta çağ ile güzel yoğuran başarılı bir oyun.

Far Cry 4 Arena Master

Far Cry 4 için reklam mahiyetinde çıkmış olduğunu tahmin ettiğimiz bu oyun bizden bon bon şekeri kapmayı başarıyor. Bunun sebebi tamamen ücretsiz olması ve uygulama içi satın alma seçeneklerinin barınmaması. Ne var ki, yetişkinlere yönelik bir içeriğe sahip olan bu oyun Pokemon oynar gibi savaşçı veya vahşi hayvan biriktirip karşı taraftaki düşmanlara saldırtıyorsunuz. Far Cry 4 oyununun haritasında olan bölgelere yer veren bu mobil versiyon, PC ve konsollar için çıkan oyunun arka dünyasına ışık tutan bir yapıya da sahip. Ubisoft ilginç şeyler deniyor.

Shapes

Türkiye'den Astronot Games tarafından hazırlanan Shapes, zarif görselleriyle dikkatleri üstüne çekmeyi başaran bir eşleştirme oyunu. Candy Crush Saga benzeri dinamiklerle benzer sembolleri eşleştirip ekrandan uçurduğunuz bu oyunda monokrom arayüz üzerinde tasarlanmış renkli ve minimalist semboller amaca yönelik tasarım konusunda ders veren kaliteli bir iş çıkarıyor. 6 farklı dil seçeneğiyle dünya üzerinde de popüler bir yer edinmek isteyen oyun bu amaç için ihtiyaç duyduğu kudreti oyun içeriğinde barındırıyor.

YORUMLAR