The Last Door: Collector's Edition

The Last Door: Collector's Edition

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 204
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Game Troopers

The Last Door: Collector's Edition, korku temalı macera oyunları arasında ve point and click oynanışına sahip.

The Last Door: Collector's Edition, mobilin yanı sıra Windows platformunda da karşımıza çıkan ödüllü point and click oyunu. Bizleri Victoria dönemi İngiltere’sine götüren oyunda arkadaşından şifrelerle dolu bir mektup olan bir şahsın yerine geçiyoruz ve gizemi ortaya çıkarmak üzere ürkütücü karanlığın hiç bitmediği mekanlarda ipucu bulmaya çalışıyoruz.

Tüm platformlarda milyonlarca indirmeye ulaşan korku temalı macera – rol yapma oyununda bizleri ekran başına kilitleyen tek şey atmosfer değil. Perde arkası yavaş yavaş aralanan hikayesiyle de oldukça çekici olduğundan oynanışa geçmeden detaya inmeden hikayeden bahsetmek istiyorum. 1891 yılında bir sonbahar akşamında eski okul arkadaşımız Anthony’den bir mektup alıyoruz. Mektup şifrelenmiş metinlerle dolu olduğundan bunun normal bir mektup olmadığını anlıyoruz ve arkadaşımızın yaşadığı malikaneye adım atıyoruz. Tabii ki de malikaneye vardığımızda arkadaşımız karşımıza çıkmıyor. Gizemli şekilde ortadan kaybolan arkadaşımızın sırrını çözmek bize kalıyor. Kısa bir girişten sonra kontrolü ele alıyoruz ve oyunun ana karakteri konumundaki Jeremiah’nin yerine geçiyoruz.

Karanlık mekanlarda tek başımıza korkumuzla yüzleştiğimiz bir yandan da gizli objeleri ortaya çıkararak, bulmacaları çözerek olayın tüm gizemini ortadan kaldırmaya çalıştığımız oyunda ilerleyebilmek için ekranın herhangi bir yerine dokunmamız kafi oluyor. Karakterimiz dokunduğumuz yöne doğru ilerliyor ve hemen aşağıdaki objelere dokunarak karakterimizin olayları çözmesine yardımcı oluyoruz. Sistem basit ancak oyunda yol almak için kafayı yormanız gerekiyor.