Ultra Street Fighter II Gümbür Gümbür Geliyor!

Önümüzdeki günlerde bi efsane yeniden doğacak. İlk olarak 1994 yılında çıkış yapmış Super Street Fighter II Turbo adlı dövüş oyunu güncellenerek Ultra Street Fighter 2 adını alacak ve yeni nesil oyun konsolu Nintendo Switch'e özel olarak çıkış yapacak. Ca

Önümüzdeki günlerde bi efsane yeniden doğacak. İlk olarak 1994 yılında çıkış yapmış Super Street Fighter II Turbo adlı dövüş oyunu güncellenerek Ultra Street Fighter 2 adını alacak ve yeni nesil oyun konsolu Nintendo Switch'e özel olarak çıkış yapacak.

Capcom, Street Fighter oyunlarıyla çocukluğumuzda unutulmaz anlar yaşamamızı mümkün kılmıştı. Atari salonlarına gider, harçlıklarımızı jetonlara harcar ve Street Fighter oyunlarının başında saatlerimizi harcardık. Zamanla Street Fighter oyunları, oyun konsolarına taşınmıştı ve atari salonları eski popülerliğini yitirmişti; fakat biz yine de Street Fighter oynamaya farklı platformlar üzerinde devam etmiştik.

Nintendo Switch'e gelecek Ultra Street Fighter 2 bir takım geliştirmeler sunmasının yanısıra orijinal oyuna sadık kalmasıyla önem kazanıyor. Oyuncular Ultra Street Fighter 2'i dilerlerse yenilenmiş HD kalitede grafiklerle oynayabilecekler, dilerlerse klasik retro görünüm ile oynayabilecekler. Bu sayede nostalji yapmak ve keyifli vakit geçirmek mümkün olacak. Açıkçası ben HD kalite yerine retro stilde oyunu oynamayı tercih ederdim. Böyle bir seçeneğin oyuna yerleştirilmiş olması takdir edilecek bir durum.

Ultra Street Fighter 2'de yeni oyun modları da yer alıyor ve oyun online olarak diğer oyunculara karşı oynanabiliyor. Ultra Street Fighter 2 çıkış tarihi ise 26 Mayıs 2017. Eğer klasik Street Fighter 2'yi internet tarayıcılarınız üzerinde oynamak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

YORUMLAR