Test Chamber (windows)

Test Chamber

Test Chamber
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Test Chamber, Windows 8.1 üzeri tablet ve bilgisayarlarda da oynanabilen kafa yorucu oldukça zevkli bir bulmaca oyunu.

Test Chamber, mobilin yanı sıra Windows 8.1 üzeri dokunmatik ekranlı ve klasik bilgisayar kullanıcıları için hazırlanmış ücretsiz bir bulmaca oyunu. Üç boyutlu tasarlanmış bir platform üzerinde ilerlediğimiz oyunda her birinde farklı açılardan bakarak çözebildiğimiz 28 bölüm bulunuyor.

Tüm platformlarda karşımıza çıkan platform tabanlı bulmaca oyununda bir robotun kontrolünü elimize alıyoruz. Üç boyutlu yapıda tasarlanmış ilk bakışta basit görünen ancak ilerlemesi oldukça güç platformlarda robotumuzun yolunu bulmasına yardımcı oluyoruz.

Klasik bilgisayarlarda klavyeden yön tuşlarıyla dokunmatik ekranlı cihazlarda basit sürükleme hareketiyle kontrolü sağladığımız oyunda amacımız mavi renkli kübe ayak basmak. Ancak hedefimize hızlıca ulaşmamızı engelleyen bir engel var. Hedef platform ile üzerinde gittiğimiz platform arasında boşluklar var. Boşlukları kapatarak platformlar arasında geçiş yapmak için renkli kutucuklardan faydalanıyoruz. Lakin hedef noktamıza ulaşmamıza vesile olan bu kutucukları yerine koymak oldukça zor.

Karşılıklı diyaloglarla da karşılaştığımız oyunda toplam 28 bölüm (ilk bölümler ücretsiz sonrakiler için gerçek para vermeniz gerekiyor.) bulunuyor. İlk bölümler oyuna alışmamız için tasarlandığından çabuk bitiyor ancak birkaç bölümden sonra platform genişlemeye başlayınca işler sarpa sarıyor. Bu noktada da zeka ön plana çıkıyor.

Düşünerek son derece sakin ilerlemeniz gereken bulmaca oyununda geri alma seçeneği de mevcut. Oyunun başında olmasa da karmaşık bulmacalar içeren bölümlerde oldukça işe yarıyor.