Barkodlu Belge Doğrulama 1.0.0.0 (winphone)

Barkodlu Belge Doğrulama

Barkodlu Belge Doğrulama
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    121

  • Üretici

    T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

Barkodlu Belge Doğrulama uygulaması ile E-Devlet üzerinden alınan resmi belgelerin doğruluğunu sorgulayabilirsiniz.

Devletin vatandaşlara resmi dairelere gitmeden evrak ve belgelerini dijital ortam üzerinden gönderme kolaylığı sunduğu bir sistem olan E-Devlet Kapısı, gün geçtikçe gelişiyor ve artık öğrenci belgesi, askerlik durum belgesi, adli sicil kaydı gibi hayatımızın çeşitli dönemlerinde gerekli olan belgeleri sunuyor. Peki E-Devlet üzerinden alınan belgelerin gerçekten resmi kurum tarafından verilip verilmediğini nasıl anlayacağız?

Tam bu noktada mobil cihazlar için E-Devlet uygulamasını tüm vatandaşlara ücretsiz olarak sunan T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geliştirilmiş Barkodlu Belge Doğrulama uygulaması yardımımıza koşuyor. Pratik kullanım sunan bu uygulama ile turkiye.gov.tr adresinden geldiği belirtilen belgenin resmi olup olmadığını detaylı olarak görebiliyorsunuz.

Barkodlu Belge Doğrulama ile önünüze gelen belgeyi sorgulamak için tek yapmanız gereken belgenin üzerine iliştirilmiş karekodu telefonunun kamerası ile okutmak. Kısa süren tarama işleminin ardından belgeyi veren resmi kurumun adını, belgeyi kime ve ne zaman verdiğini görebiliyorsunuz. Dilerseniz belgeyi çevrimiçi görüntüleyebiliyorsunuz.

YORUMLAR