Mobiett (winphone)
Mobiett
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    3,685

  • Üretici

    İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Mobiett akıllı durak uygulaması ile toplu ulaşımda ihtiyaç duyacağınız her şey mobil cihazınızda.

Mobiett akıllı durak uygulaması, İstanbul’da yaşıyor ve de ulaşım için sıklıkla otobüsü tercih eden biriyseniz Windows Phone telefonunuza kesinlikle indirmenizi tavsiye ettiğim bir toplu taşıma uygulaması.

Tüm akıllı telefon ve tablet modellerinde sorunsuzca çalışan Mobiett uygulaması, Tahmin edeceğiniz üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından sunulan bir mobil uygulama. Windows Phone telefonunuza ücretsiz indirip kullanabileceğiniz akıllı durak uygulaması toplu ulaşımda ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri mobil cihazınıza taşıyor. Uygulamanın konum bilgisi paylaşmadan da kullanılabilir olması oldukça güzel. Çünkü biliyorsunuz ki toplu ulaşım uygulamalarının çoğunluğunda durak bilgilerine ulaşabilmeniz için konumuzu uygulama ile paylaşmanız gerekiyor. Mobiett, konum bilgisi paylaşmadan hat ve durak arama işlemlerini yapabilmenize izin veriyor.

Beklediğiniz otobüsün durağa gelişini harita üzerinden de gerçek zamanlı olarak takip edebileceğiniz Mobiett akıllı durak uygulamasının beğendiğim diğer iki özelliği de anlık mesaj ve beyaz masa seçenekleri oldu. Beyaz masa özelliği sayesinde otobüslerde karşılaştığınız can sıkıcı durumlar dahil her türlü şikayet ve önerilerinizi doğrudan İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne iletebiliyorsunuz. Anlık mesaj özelliği de hatlarda bir kaza veya aksaklık meydana gelmesi durumunda anında bilgilenmenizi sağlıyor.

Mobiett, Windows Phone platformuna –güncelleme ile kolaylıkla giderilebeceğini düşündüğüm- bazı eksikliklerle geliyor ancak gerek arayüz gerekse de kullanılabilirlik açısından diğer platformlarla arasında dağlar kadar fark yok ve toplu ulaşım araçlarını tercih edenler için oldukça faydalı bir uygulama olmuş diyebilirim.

YORUMLAR