Yeni Yerler Keşfedebileceğiniz En İyi 9 Seyahat Uygulaması

Sizler için hazırladığımız bu listede, yeni yerler keşfetmenizde yardımcı olacak Android ve iOS uygulamalarını sıraladık.

Yeni Yerler Keşfedebileceğiniz En İyi 9 Seyahat Uygulaması

Yeni şehirler keşfetmek için hazırsanız ama nereden başlayacağınıza dair bir fikriniz yoksa, hiç endişe etmeyin. Sizler için hazırladığımız bu listede, yeni yerler keşfetmenizde yardımcı olacak Android ve iOS uygulamalarını sıraladık. Mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

1. Spotted by Locals

Dünya çapında tam 66 şehir için rehber niteliği sunan Spotted by Locals uygulamasında, bulunduğunuz şehirde ya da gideceğiniz şehirde bulunan yerel halk tarafından hazırlanmış tavsiyeleri görebiliyorsunuz. Herhangi bir şehirde mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden haberdar olmak için mutlaka denemenizi öneriyoruz. (Her şehir rehberi için yaklaşık 13 TL ödemeniz gerekiyor.)


2. RunGo

Hem spor hem de gezmeyi bir araya getiren RunGo uygulamasında, ziyaret ettiğiniz şehirdeki insanlar tarafından oluşturulan rotaları takip ederek hem spor yapabiliyor hem de yol üzerinde görmeniz gereken yerleri keşfedebiliyorsunuz.


3. Musement

Musement uygulaması da tam 25 farklı şehir için geniş bir şehir rehberi olma niteliği taşıyor. Mutlaka gidilmesi gereken yerler, restoranlar, barlar, mahalleler ve çeşitli etkinlikleri de sizlere sunan Musement uygulamasında konser, müzikal, spor faaliyetleri gibi etkinliklerden de haberdar olabilmeniz mümkün. Ayrıca; çeşitli mekanlarda uygun fiyatlar ve özel indirimler de uygulama üzerinden sunuluyor.


4. Meetup

Konum tabanlı olarak çalışan Meetup uygulaması ile çevrenizdeki kişilerin hangi etkinliklere katıldıklarını görebiliyor ve aynı etkinliğe katıldığınız kişilerle arkadaşlık kurabiliyorsunuz. Bunun yanında, etkinlik türü olarak arama da yapabileceğiniz uygulamada yeni arkadaşlıklar kurabilmeniz mümkün.


5. Nearify

Londra, Boston, San Francisco, Las Vegas, Houston, Dallas, Singapur, Chicago, San Jose, Los Angeles, Atlanta, Austin, Miami ve daha birçok şehirde kullanabileceğiniz Nearify uygulaması ile seçmiş olduğunuz şehirde gerçekleşen festival ,konser, gösteri, müzikal, tiyatro ve daha birçok türde etkinliklerden haberdar olabiliyorsunuz. Bunun dışında, yine seçmiş olduğunuz şehirdeki etkinliklerden size özel bir liste de Nearify uygulaması tarafından sunuluyor.


6. Like A Local

Dünya’nın tam 44 şehrinde kullanılabilen Like A Local uygulaması ile bulunduğunuz şehirde mutlaka gidilmesi gereken yerler hakkında yerel halk tarafından hazırlanmış yorumları inceleyebilirsiniz. Cihazınızın konum özelliğini aktifleştirerek gerçek zamanlı olarak da etrafınızdaki yerler hakkında tavsiyeler alabilirsiniz.


7. Instagram

Instagram’ı bir seyahat yardımcısı olarak kullanmayı hiç düşündünüz mü? Cevabınız hayır ise anlatacağımız adımları izleyebilirsiniz.

Uygulamayı başlattıktan sonra Arama butonuna dokunun ve arama çubuğunun hemen altındaki butonlardan Yerler’i seçin. Arama çubuğuna ise istediğiniz ülkeyi veya şehri yazarak popüler veya yeni fotoğraflara göz atabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan fotoğrafların büyük bir kısmı selfie’ler olsa da, oraya ait görülmesi gereken yerleri ve kullanıcı notlarına da rastlayabilirsiniz.8. Apple Haritalar

Seyahat uygulamalarından bahsetmişken, Apple Haritalar ve Google Haritalar’a değinmemek olmaz. Apple Haritalar uygulamasında barlar, kafeler vb. yerler için arama yapabilir ve aynı zamanda tavsiyelere de ulaşabilirsiniz.

Apple Haritalar, iOS 10 sürümüyle birlikte yakınınızdaki yerleri bulmanız için temiz bir görünüm ve yeni filtreler de sunmuş durumda.

9. Google Haritalar

Google Haritalar’ın keşfetme bölümünde etrafınızda bulunan mekanları kolayca görebilir ve aynı zamanda yol tarifi alabilirsiniz. Konum özelliğini aktifleştirdikten sonra arama çubuğuna bir şeyler yazmanız yeterli oalcaktır.Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz uygulamalar varsa bizlerle yorum bölümünden paylaşmayı unutmayın.

İnternet Fenomeninden 19 Süper Seyahat Uygulaması

YORUMLAR