NFC Safe 2.2.1.0 (winphone)

NFC Safe

NFC Safe
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    132

  • Üretici

    Sascha Lange

NFC Safe, kişisel verilerinizi parola yerine NFC etiketi ile koruyan benzerlerinden oldukça farklı bir kullanım sunan veri şifreleme uygulamasıdır.

NFC Safe, Windows Phone telefonunuzdaki hassas verilerinizi şifreleyerek, meraklı gözlerin verilerinize erişimini engelleyen bir güvenlik uygulamasıdır. Verilerinizi AES 256 Bit şifreleme metodunun yanı sıra NFC etiketi ile koruma altına alan uygulama, tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Windows Phone 8 ve üzeri işletim sistemli telefonlarla uyumlu olan bu veri şifreleme uygulamasının benzerlerin farklı birçok yanı bulunmakta. OneDrive’a yedekleme, klasörlere doğrudan erişim için Canlı Kutucuk desteği ve de en önemlisi birden fazla NFC etiketi oluşturmaya imkan tanıması ki kişisel verilerinizi korumak ve erişmek için oluşturduğunuz NFC etiketini kullanmanız gerekiyor. (Uygulamayı her açılışta NFC etiketini taratmanız gerekiyor.) Birden fazla NFC etiketi oluşturabiliyorsunuz ancak verileriniz bu etikete yazıldığından dilediğiniz zaman ulaşmak için kaybetmemeniz gerekiyor.

Verilerinizi parola yerine NFC etiketi ile koruduğundan benzerlerinden daha güvenli olan NFC Safe’in arayüzü de oldukça basit. Ana sayfada “+” butonuna dokunarak oluşturduğunuz tüm klasörler listeleniyor. Sayfanın aşağısında bulunan üç noktaya dokunduğunuzda NFC etiketinizi çoğaltabileceğiniz, anahtarınızı sıfırlayabileceğiniz seçeneklere ve uygulama ayarlarına ulaşıyorsunuz.

NFC Safe uygulamasında sık kullandığınız çevrimiçi hesaplarınız için güçlü parolalar oluşturmanıza yardımcı olan bir şifre oluşturma bölümü de bulunmakta. Şifrenizin büyük küçük harf, numara ve özel karakter içerip içermemesinden şifrenizin uzunluğuna kadar ayarlayabiliyorsunuz.

NFC Safe, verilerinizi klasik şifreleme metodu yerine kendi oluşturacağınız bir NFC etiketi ile koruduğundan, Windows Phone telefonunuzun NFC teknolojisini desteklemesi gerekmektedir.

YORUMLAR