The Tower 2 (winphone)

The Tower 2

The Tower 2
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Tower 2, dünyanın en uzun kulesini inşa etmeye çalıştığınız beceri gerektiren Windows Phone oyunu.

The Tower 2, Ketchapp’ın sinirlerimizi bozmak amacıyla hazırladığı süprizler arasında ve milyonlarca indirmeye ulaşmış durumda. Windows Phone platformunda resmi olarak karşımıza çıkmayan oyunda ucu göklere kadar uzanan uzunca bir kule inşa etmenin zorluğunu yaşıyoruz.

Ketchapp’ın minimal görsellerle süslediği refleks geliştirme oyunları arasında olan The Tower, Windows Phone’da tahmin edeceğiniz üzere yok ancak çok başarılı bir kopyasıyla karşılaştım. Tamamen ücretsiz indirip oynamaya başlayabildiğimiz oyunda amacımız olabildiğince uzun bir kule inşa etmek.

Göklere doğru uzanan kulemizi inşa ederken ekranın sağ ve sol tarafından belli bir hızda gelen parçaları kullanıyoruz. Oyuna başladığımızda koyacağımız ilk parça çok mühim. Eğer temelden sonra gelen bu parçayı tam ortaya koymazsak sonraki parçaları koymak, dengeyi sağlamak çok zorlaşıyor. Temeli düzgün attıktan sonra teker teker üst üste yerleştirmeye başlıyoruz. Bunu yapmanın bir sonu yok. Gökyüzüne ne kadar yaklaşırsak o kadar iyi.

Oyunu zorlaştıran kısım ise dev kulemizi oluşturan parçaların gitgide küçülmesi. İlk başlarda tabiri yerinde ise gözümüz kapalı yerleştirdiğimiz parçalar yerini titizlikle yerleştirilmesi gereken ufacık parçalara bırakıyor. Daha da kötüsü puan kazanabilmek için parçaları kusursuzca yerleştirmek gerekiyor. Tam ortaya yerleştirilen parçalarda yüksek puan alırken, dengeyi sağlamak için köşelere yerleştirdiğimiz parçalar hiç puan kazandırmıyor.

YORUMLAR