Taksimetrem

Taksimetrem
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Taksimetrem, adından da oldukça rahat anlayacağınız üzere taksi ile gideceğiniz yerler için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini yaklaşık olarak hesaplamanızı sağlayan yararlı ve ücretsiz bir Android uygulamasıdır.

Taksimetrem, gelişen mobil cihazlar ve eklenen yen özellikler ile taksicileri telefonla çağırma devrinin neredeyse sona ermesini sağlayacak uygulamalardan bir tanesidir. Uygulamanın temel olarak iki fonksiyonu bulunuyor. Bunlardan birincisi taksi ile gideceğiniz mesafe için ne kadar ücret ödeyeceğiniz yaklaşık olarak hesaplama. Diğeri ise çevrenizdeki taksi duraklarından taksi çağırabilme.

Taksimetrem uygulamasının arayüzü oldukça sade ve kolay kullanıma sahip. Bu nedenle kullanırken herhangi bir zorlukla karşılaşacağınızı sanmıyorum. Oldukça yeni bir uygulama olan Taksimetrem'i Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirerek deneyebilirsiniz.

Taksiciler şüphesiz kimi zaman hayat kurtarıyorlar. Geç kalacağınız bir düğün, toplantı veya görüşmeye sizi yetiştiren yada geceleri geç vakitlerde dışarıda olduğunuzda eve kadar güvenli gitmenizi sağlayan taksicilerden bazıları malesef kurnazlık yaparak taksimetre üzerinde oynama yapabiliyor. Bu uygulama sayesinde bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Uygulama gideceğinizm esafeyi harita üzerinden hesaplayarak ödeyeceğiniz tutarı yaklaşık olarak söyler. Tabi farklı yollardan giderseniz gösterilen ücret ile ödemeniz gereken tutarda değişiklik olacaktır. Ayrıca bu özellik sadece İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Adana ve Muğla'da yaşayanlar tarafından kullanılabilmektedir.

Uygulamanın diğer özelliği ise yakın duraklardan taksi çağırabilmek. Tüm Türkiye sınırları içerisinde geçerli olan bu özellik Android mobil cihazlarınız üzerinden kolayca taksi çağırmanızı sağlıyor.

Yararlı ve kullanışlı Android uygulamalarından bir tanesi olacak gibi duran Taksimetrem'i sık sık taksi kullananların mutlaka denemesini tavsiye ediyorum.