Android Cihazınız 32-Bit mi 64-Bit mi? Kolayca Öğrenin!

Android işletim sistemli cihazlarınızın 32-bit mi yoksa 64-bit işletim sistemine mi sahip olduğunu merak ediyorsanız, bu rehber yazımız tam size göre.

Android Cihazınız 32-Bit mi 64-Bit mi? Kolayca Öğrenin!

Android işletim sistemli cihazlarınızın 32-bit mi yoksa 64-bit işletim sistemine mi sahip olduğunu merak ediyorsanız, bu merakınızı gidermek için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Android kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de, kullandıkları cihazın 32-bit mi yoksa 64-bit mi olduğu konusudur sanıyorum. Eğer bunun cevabını net olarak bilmiyorsanız ve merak ediyorsanız, çok kolay bir yöntemle hem kullandığınız işletim sisteminin hem de cihazınızın işlemcisinin mimarisini öğrenebilirsiniz. Bunun için ilk olarak AnTuTu Benchmark uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekiyor.


Uygulamayı kurduktan sonra çalıştırıyoruz ve alt menüdeki Info butonuna tıklıyoruz.

Basic Info sekmesi altındaki Android satırında, cihazınızın işletim sistemini ve hangi sürümünü kullandığını kolayca görebilirsiniz.

Kullandığınız cihazın işlemci mimarisini öğrenmek istiyorsanız da, aynı menüde aşağı doğru iniyoruz ve CPU sekmesini buluyoruz. Gördüğünüz gibi; işlemci modeli, mimarisi, çekirdek sayısı ve frekans gibi özellikleri sıralanıyor. Type bölümünde yazan değeri kontrol ederek işlemcinizin 32-bit mi yoksa 64-bit mi olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bir başka rehber yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın!

Android Cihazlarınızı Daha Basit Hale Getirin

CyanogenMod'u Saf Android'den Ayıran 6 Özellik

YORUMLAR