Battlefield 1 İncelemesi

Battlefield 1 inceleme yazımızda oyunun hikayesini, grafiklerini, seslerini ve oynanışını değerlendirerek oyuna inceleme puanımızı verdik.

Battlefield 1 İncelemesi

2016'nın en heyecanla beklenen oyunlarından biri olan Battlefield 1 nihayet çıktı. Biz de oyun çıkar çıkmaz oynamaya başladık ve size bu özel Battlefield 1 inceleme yazısını hazırladık. Battlefield 1, bu sene içinde çıkış yapacak en iyi FPS oyunu olmaya aday oyunlardan bir tanesiydi. Ülkemizde ise Battlefield serisinin yeni oyunu biraz daha yoğun ilgi görüyordu; bunun sebebi ise oyunun 1. Dünya Savaşı'nı konu alması ve Türkçe dil desteğine sahip olmasıydı. Günümüze kadar yayınlanmış FPS oyunlarında genel olarak 2. Dünya Savaşı'nın işlendiğine tanık olurduk. 1. Dünya Savaşı ise çok nadir olarak işlenen bir hikayeyeydi. Bu nedenle bu oyunun nasıl olacağını gerçekten merak etmekteydim.

Battlefield 1, 1. DÜnya Savaşı'nı konu aldığı için oyunda Osmanlı Devleti'nin yer alması doğal bir durum. Battlefield 1 oynamaya başlarken oyunun hikayesinin tarihi olaylar temel alınarak oluşturulduğu notu paylaşılıyor. Peki Battlefield 1 gerçekten bu işi başarabiliyor mu? İşte hazırladığımız bu Battlefield 1 incelemesi içerisinde bu soruları cevaplayacak, oyunun oynanışını, grafik ve sesleri gibi teknik yönlerini de değerlendireceğiz.

Yazımızın ilk bölümünde oyunun hikayesine değiniyoruz:

  1. Battlefield 1 İncelemesi
  2. Battlefield 1 Hikayesi
  3. Battlefield 1 Grafikleri ve Sesleri
  4. Battlefield 1 Oynanış
  5. Genel Değerlendirme

YORUMLAR