Instagram Hikayeler Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Sadece mobil cihazlarda görüntülenebilen Instagram Hikayeler’i bilgisayardan nasıl izleyebileceğinizi anlattık.

Instagram Hikayeler Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Kullanıcılarını memnun etmek adına her geçen gün yeniliklerle birlikte gelen Instagram, Snapchat benzeri olan Hikayeler özelliğini duyurmuştu. Biz de sadece mobil cihazlarda görüntülenebilen Instagram Hikayeler’i bilgisayardan nasıl izleyebileceğinizi anlattık.

Instagram yine kısa bir süre önce Web sürümünde de yenilikler yapmıştı. Daha hoş bir tasarıma bürünen Instagram, daha sonra Hikayeler özelliğini devreye soktu ve bu özellik birçok kullanıcı tarafından beğenildi. Ancak ne yazık ki, Instagram Hikayeler bölümü normal koşullarda Web sürümünde kullanılamıyor. Eğer, Windows 10 işletim sistemini kullanıyorsanız şanslısınız, ancak şimdi diğer işletim sistemlerini kullanan kullanıcıları memnun etmek adına, oldukça kolay bir yöntemi anlatalım.

Instagram Hikayelerini PC'den İzle

Normal koşullarda Instagram Hikayeler’i Web sürümünde kullanamadığımızdan dolayı, Google Chrome tarayıcısında işe yarayan Chrome IG Story uzantısını kullanacağız. İlk olarak aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uzantıyı Chrome tarayıcısına eklemeniz gerekiyor.

Açılan bu sayfadan Add to Chrome ya da Chrome’a Ekle butonuna tıkladıktan sonra üst bölümden Uzantı ekle butonuna tıklıyoruz ve kurulum işlemini tamamlıyoruz. Şimdi de www.instagram.com adresinden Instagram Web’e giriyoruz ve eğer hesabımıza önceden giriş yapmışsak çıkış yapıp, yeniden giriyoruz.

Belki şaşıracaksınız ama evet, tüm işlemler bu kadar. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi Hikayeler bölümü artık kullanılabiliyor.

İzlemek istediğiniz hikayelerden birine tıklayabilir, eğer birden fazla hikaye eklenmişse sağ veya soldaki okları kullanarak hikayeler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Windows 10'dan Instagram Hikayeler İzle

Instagram'ın Windows 10 için yayınlanan sürümü ile yukarıda anlattıklarımızı uygulamanıza gerek kalmadan, doğrudan Instagram uygulamasını kullanarak Hikayeler bölümünü kullanabilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Instagram Windows 10 uygulamasını bilgisayarımıza yüklüyoruz.

Gördüğünüz gibi hesabımıza giriş yaptıktan sonra Hikayeler bölümü doğrudan görüntülenebiliyor. Bizim tüm anlatacaklarımız bu kadar, aklınıza takılan ve bizimle paylaşmak istediğiniz şeyler varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.Instagram Stories Etkili Şekilde Nasıl Kullanılır? İpuçları ve Hileleri

Instagram Hikayeler Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR