İşte En İyi Kameraya Sahip 10 Amiral Gemisi

Android işletim sistemine sahip en iyi kameralı telefonları sizin için derledik.

İşte En İyi Kameraya Sahip 10 Amiral Gemisi

Son yıllarda akıllı telefonlarda kullanılan kameralar, profesyonel kameralara kafa tutar oldu. Akıllı telefonların giderek yükselen kamera performansları ise kamera odaklı telefon seçimlerinin zorlaşmasına neden oluyor. Eğer kameraya önem veren bir kullancıysanız işiniz oldukça zor demektir.

Piyasada bulunan amiral gemilerinin kamera performanslarına göz attığımızda çarpıcı sonuçlar elde ediyoruz. Hepsi birbirinden üstün bu kameraların hangisini seçeceğiniz ise tam bir kaos. Kamera özelliklerini incelerken işin içerisine pek çok faktör gireceği için bu durum işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Tam da bu noktada sizi bu dertten kurtarıyoruz ve en iyi kameraya sahip 10 amiral gemisi ile baş başa bırakıyoruz.

1. Nexus 6P

Nexus 6P yakın bir zamanda Google'ın yeni amiral gemisi olarak karşımıza çıkacak. Telefon kamera özellikleriyle ön plana çıkmıyor fakat bazı duyumlara göre, en iyi kameraya sahip olan Android telefon olacak. 12.3 MP'lik bir kameraya sahip olan telefon canlı görüntü, canlı renk ve hızlı çekim özelliklerine sahip. Sportif f/2.0 diyafram açıklığı da diğer özellikleri arasında. Ayrıca 8 MP ön kamera ile de selfielerinizin kalitesi oldukça yüksek olacağının garantisini de veriyor.

2.Nexus 5X

Nexus 5X, LG'nin Google için ürettiği Phablet kategorisi telefonlardan birisi. 6P kadar etkileyici bir kamerası olmasa da, bir çok yönüyle kullanıcılarını memnun edeceğini söyleyebiliriz. 5X'de de 12.3 MP'lik arka kamera tercih edilmiş fakat 5 MP ön kamera ile 6P'den bir adım geride diyebiliriz. Eğer "büyük bir telefon alayım, kamerası da iyi olsun" diyorsanız 5X'i gözünüz kapalı alabilirsiniz.

3. Galaxy S6 Edge+

Akıllı telefon denildiği zaman  Samsung artık göz ardı edilemez bir marka haline geldi. Telefonlarındaki başarısını kameraya da yansıtan Samsung, S6 Edge+ ile şov yapmış diyebiliriz. 16 MP arka kameraya sahip olan telefon f/1.9 diyafram açıklığı ve Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) özelliklerine sahip. Zamanının en iyi mobil kamerası olarak kabul edilen bu kamera, hala adından bolca söz ettiriyor. Aynı zamanda 5 MP ön kamerası bulunan bu telefon sizi bir çok yönden cezbedebilir.

4. Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note 5, büyük ekran meraklılarınn isteklerini karşılayabilecek bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Kamera özellikleri S6 Edge+ ile aynı özelliklere sahip fakat kavissiz büyük ekranı ile fotoğrafçılık deneyimini artırdığını söylemek mümkün. S-pen kalemiyle de fotoğraflar üzerinde rahatça oynayabilir ve değişikliklerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. 

5. LG V10

LG'nin G4'ü 2015'in en iyi akıllı telefonlarından biri olarak biliniyor. Fakat aynı yıl içinde V10 modelini de piyasaya süren üretici herkesi şaşırtmıştı. 16 MP arka kamerası bulunan her iki telefonda da f/1.8 diyafram açıklığı bulunmasına rağmen V10'un görüntüleme ve video performansı oldukça üstün. Hızlı otofokus özelliğiyle de ön plana çıkan telefon, ön kamerasıyla da şaşırtıyor. Çift lensli 5 MP ön kameraya sahip olan telefon geniş açılı selfie özelliği sağlıyor.

6.LG G4

Biraz önce de belirttiğimiz gibi LG G4, V10 ile aynı kamerayı taşıyor. 16 MP'lik arka kamerası bulunan telefon V10'a nazaran biraz daha küçük üretilmiş. Aralarındaki temel fark ise ön kamerada kendini belli ediyor. LG G4 8 MP'lik ön kamerasıyla yüksek selfie kalitesi sağlıyor.

7. Xperia Z5

Sony, son amiral gemisi Xperia Z5 ile oldukça övünüyor. Kendi sensörlerini geliştiren Sony, bu sensörleri pek çok üreticiye de satıyor. Bu nedenle Sony telefonların kameraları diğerlerine nazaran biraz daha üstün diyebiliriz. Bu telefonda da yüksek kamerasıyla dikkat çeken Sony, 23 MP arka kamera kullanmış. Bu kamerayı güçlü bir Exmor RS sensör ile donatan Sony, 0.03 sn'lik odaklama hızıyla ön plana çıkıyor. Ayrıca kalite kaybı olmadan 5x Clear Image Zoom'da bu telefonda yer alan bir diğer can alıcı özellik. Eğer kameraya çok önem veren biriyseniz bu telefonu gözünüz kapalı alın.

8. OnePlus2

OnePlus2 çok iyi kamera kalitesiyle karşımıza çıkmasa da, göz dolduran kamera özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. 13 MP arka kamerası bulunan telefon f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Hızlı ve canlı görüntüler elde etmek istiyorsanız ve bütçe sıkıntınız varsa bu telefonu tercih edebilirsiniz. Ayrıca çift LED flaş ve otofokus telefonun diğer özellikeri arasında.

9. Moto X Style (Pure Edition)

Motorola artık eskisi kadar popüler olmasa da mobil fotoğrafçılıkta adından söz ettiren bir diğer üreticilerden birisi. "Orta sınıf bir akıllı telefonum olsun ama kameram da iyi olsun" diyorsanız Motorolanın bu telefonunu tercih edebilirsiniz. 21MP arka kamerasında IMX 230 sensör bulunduran telefon f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Geniş ekranıyla da oldukça tatmin edic görünüyor. Ön kamerasına baktığımızda ise orta sınıf bir 5 MP kamera karşımıza çıkıyor.

10. HTC Desire Eye

Selfie düşkünü biriyseniz bu telefonu sakın kaçırmayın. Telefonda 13 MP arka ve 13 MP ön kamera bulunuyor. Ön kamerasında da yer alan çift LED flaşı ile listenin en iyi ön kameraya sahip telefonu konumunda. Performans olarak bakıldığında ise orta sınıf bir deneyimi size sunuyor.

LG G5'in Resmi Tanıtım Tarihi Açıklandı

Google'dan Samsung'a Git Köşede Oyna Ayarı!