Windows 10'da Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur?

Windows 10 kilit ekranında yer alan birbirinden kaliteli görsellerin nerede depolandığını bu makalemizi inceleyerek bulabilirsiniz.

Windows 10'da Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur?

Windows 10’da bulunan Spot Işığı uygulaması, kilit ekranında birbirinden hoş ve etkileyici görüntüleri sizlere sunuyor. Peki burada yer alan görüntüler nerede depolanıyor? Bunun yanıtı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda Spot Işığı özelliğini aktif ettiyseniz, kilit ekranında birbirinden hoş ve etkileyici görüntülerle karşılaşmışsınızdır. Bu görüntüleri beğeniyorsanız ve arka plan olarak da kullanmak istiyorsanız, anlatacağımız adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Kilit Ekranında Spot Işığı Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 10 kilit ekranında profesyonel çekilmiş görüntüleri göremiyorsanız, muhtemelen Spot Işığı özelliğini aktif etmemişsiniz demektir. Bunu aktif etmek için; Ayarlar > Kişiselleştirme > Kilit Ekranı adımlarını izledikten sonra Arka Plan bölümünü Windows spot ışığı olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra kilit ekranı arka planını test etmek için klavyeden Windows tuşu + L kısayolunu kullanarak bilgisayarınızı kilitleyebilirsiniz. Eğer siyah bir ekranla karşılaşıyorsanız birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.

Windows Spot Işığı Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur?

Şimdi asıl konumuza geliyoruz. Kilit ekranında gördüğünüz görüntüleri nasıl bulabilirsiniz? Spot ışığı görüntüleri, bilgisayarınızda kolaylıkla bulabileceğiniz bir klasörde yer almadığından birkaç işlem yapmanız gerekiyor. Ancak, biz size bu işlemi hızlandıracak kısayolları sunacağız.

İlk olarak Windows tuşu + E kısayolunu kullanarak Dosya Gezgini’ni açıyoruz ve yukarıdaki menüden Görünüm sekmesine tıklıyoruz. Bunun ardından Gizli öğeler seçeneğini ve Dosya adı uzantıları seçeneğini işaretliyoruz.

Şimdi de Windows tuşu + R kısayoluyla Çalıştır konsolunu açıyoruz ve aşağıdaki komutu yazıp Tamam tuşuna basıyoruz.

%localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Ya da alternatif olarak C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets adımlarını izleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bu şekilde bir ekranla ve dosyalarla karşılaştık. Burada yapmamız gereken küçük bir işlem bulunuyor. Herhangi bir dosyanın adının sonuna .jpg ekleyebilirsiniz. Ancak bunu tek tek yapmak zor gelirse aynı klasörde boş bir alana Shift tuşuyla birlikte sağ tıklayın ve Komut penceresini burada aç seçeneğine tıklayın. Bunun ardından komut ekranında Ren *.* *.jpg komutunu yazıp, Enter tuşuna basın.

Gördüğünüz gibi tüm resim dosyaları artık kullanılabilir hale gelmiş durumda. Dosyaları kopyaladıktan sonra eski haline getirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü bu şekilde kilit ekranınız siyah bir şekilde görünecektir.

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile Bozulan Web Kamera Nasıl Düzeltilir?

Windows 10'da MAC Adresi Nasıl Değiştirilir?

YORUMLAR