Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

DICE tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanacak olan 1. Dünya Savaşı temalı FPS oyunu Battlefiled 1 kısa bir süre sonra çıkış yapacak. 21 Ekim'de oynanabilir olacak oyunun çıkışına 1 aydan az vakit kalırken Battlefield 1 sistem gereksinimleri resmi olarak açıklandı. Oyunun Origin sayfasında yeni FPS oyununun minimum sistem gereksinimleri ile önerilen sistem gereksinimleri listeleniyor. Bu sayede sahip olduğumuz bilgisayarların, grafikleriyle göz alan oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağını öğenebiliyoruz.

Battlefield 1'in çalışabilmesi için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri şu şekilde listelenmiş:

- 64 bit Windows 7, Windows 8.1 veya Windows 10 işletim sistemi

- AMD FX 6350 veya Intel Core i5 6600K işlemci

- 8 GB RAM

- 2 GB AMD Radeon HD 7850 veya 2 GB Nvidia GTX 660 ekran kartı

- DirectX 11

- 512 kbps veya daha hızlı internet bağlantısı

- 50 GB boş depolama alanı

Battlefield 1'i akıcı bir şekilde oynayabilmemiz için gerekli olan önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekilde listelenmiş:

- 64 Bit Windows 10 işletim sistemi

- AMD FX 8350 Wraith veya Intel Core i7 4790 işlemci

- 16 GB RAM

- 4 GB AMD Radeon RX 480 veya 3 GB Nvidia GeForce GTX 1060 ekran kartı

- DirectX 11.1

- 512 kbps veya daha hızlı internet bağlantısı

- 50 GB boş depolama alanı

Oyunun minimum sistem gereksinimlerine bakıldığında ortalamanın biraz yukarısında olduğu görünüyor. AMD işllemcilerde fiyat/performans anlamında başarılı olan FX 6350 işlemci ile oyunu çalıştırabiliyoruz; fakat Intel işlemci kullanıyorsanız Intel'in son nesil Skylake işlemcilerinden olan i5 6600K işlemciye sahip olmanız gerekiyor. Açıkçası AMD'de daha düşük maliyetli bir işlemciyle oyunu oynayabiliyorken Intel'de çok daha pahalı bir işlemciyle oyunu oynayabilmemiz biraz garip bir durum.

Oyunun ihtiyaç duyduğu minimum RAM miktarı günümüz şartlarında normal bir seviye. Eskiden 4 GB olan bu seviye artık yavaş yavaş 8'e çıkıyor. Ekran kartlarında ise birkaç nesil önceki ekran kartlarımızı kullanabilecek olmamız güzel bir durum. Yine de ekran kartınızın 2 GB video belleğe sahip olması gerekmekte.

Geçtiğimiz haftalarda açık betası rekor oyuncu sayısı elde eden Battlefield 1'de Osmanlı güçleri ile savaşabileceğiz. Bunun yanında oyunda Türkçe diyaloglar da yer almakta. Oyuna ön sipariş vermek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Battlefield 1'den Bir Saatlik Osmanlı - İngiliz Savaşı

Battlefield 1'i Tamamen Satın Almak Ne Kadar Tutuyor?

YORUMLAR