FIFA 18'de Tecrübe Edeceğimiz 5 Önemli Yenilik

FIFA 18'de Tecrübe Edeceğimiz 5 Önemli Yenilik

FIFA serisinin yapımcısı olan EA Games, Chelsea'nin stadyumu olan Stamford Bridge'de FIFA 18'i tanıttı. Henüz 2 senedir Frostbite oyun motoru kullanan oyunun yapımcıları, bu sene bizleri bambaşka bir oyunun beklediğini söyledi. Şimdiye kadarki oynanabilirliği en yüksek olan ve en iyi gerçekçilik hissini bizlere verecek olan FIFA 18, 29 Eylül'de piyasada olacak.

Daha Gerçekçi Karakterler

Sadece Messi, Ronaldo, Suarez, Neymar gibi yıldız ve ünleri yüksek olan oyuncuların değil, bazı belli başlı oyuncuların da karakteristik saha davranışları oyuna aktarılmış. Örneğin Raheem Sterling, Antoine Griezmann gibi isimler de buna dahil. Aynı zamanda oyunda kesik koşu yapan Messi, kafasını yere eğerek topu ayağının dışıyla iten Cristiano Ronaldo'nuni karakteristik davranışlarını da oyunda görmemiz mümkün olacak.

Taktik Kısmında Geliştirmeler

PES 17, taktiksel kontrol anlamında FIFA 17'yi adeta ezip geçmişti. Ancak bu sene Fifa'nın böyle hezimete uğramaya hiç niyeti yok gibi görünüyor. Taktik ekranını yenileyen EA Games; FIFA 18'de, PES 17'de olduğu gibi tiki taka gibi oyun tarzlarına izin verecek. Aynı zamanda FIFA 17'deki bazı taktik hatalarının da giderilmesi bekleniyor.

Birebir Stadyum Atmosferi

Geçtiğimiz yıllarda FIFA oyunlarında gol atınca ekran titremesi gibi güzel efektleri oyuna ekleyen EA Games, işi şimdi biraz daha abartacak gibi görünüyor. FIFA 18'deki seyircilerin daha canlı ve atmosfere uygun olacağını belirten yetkililer aynı zamanda gol sevinçlerinde seyircilerin arasına koşma ve takım arkadaşlarınıza koşarak onlara sarılarak gole sevinebileceğinizi söyledi. 

Bambaşka Bir Alex Hunter

FIFA 17'de karşımıza çıkan genç yetenek Alex Hunter yeni seride yine bizimle olmaya devam edecek. Hikayenin kaldığı yerden devam etmesi bekleniyor, ancak paylaşılan görsellerden birinde Alex'i Brezilya sokaklarında telefonla konuşurken görüyoruz. Hikayenin nasıl devam edeceği, Alex'in hangi takımlarda oynayacağı ise merak konusu.

Nintendo Switch İçin İyi Haber

FIFA 18 Nintendo Switch için kesin olarak yayınlanacak mı yayınlanmayacak mı henüz belli değil. Ürün geliştirici Prior, her ne kadar bu konuda ağzından bir şeyler kaçırmamaya çalışsa da FIFA 18'in Nintendo Switch için de çıkacağını düşünüyoruz. 

FIFA 18 Serisine Yeni Bir Lig Daha Ekleniyor

FIFA 18 Yolculuk Modu için Tanıtım Videosu Yayınlandı

YORUMLAR