Nokia, İkonik Modeli Nokia 2010’u Yeniden Piyasa Sürecek

HMD Nokia

Nokia iki yıl önce piyasaya tekrar döndüğünden beri, geçmiş yıllarda çok tutulan ikonik (klasik) cep telefonu modellerini günümüze uyarlıyor ve her yıl bunlardan birini yeniden piyasaya çıkararak adından sık sık söz ettiriyor.

İlk olarak ikonik Nokia 3310 modelinin bir yeni versiyonunu görmüştük. Şirket bu yıl da “muz telefon” olarak da anılan ikonik Nokia 8110 4G modelinin yeni bir versiyonuyla karşımıza çıkmıştı. Nokia’nın önümüzdeki yıl ise bir başka ikonik model olan Nokia 2010’un yenilenmiş bir versiyonuyla geleceği tahmin ediliyor.

1994 yılında piyasaya sürülen Nokia 2010’un, 25. yıldönümü anısına günümüze uyarlanmış bir versiyonunun önümüzdeki yıl piyasaya çıkarılacağı söyleniyor. Yeni versiyon Nokia 2010’un, dış tasarımında hafif bir güncelleme yapılacağı, renkli bir ekrana sahip olacağı, 4G LTE bağlantısıyla birlikte geleceği ve muz telefon olarak anılan Nokia 8110 4G modeliyle aynı pazarlarda satılacağı belirtiliyor. 1994 yılına ait Nokia 2010'u aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Nokia 2010 3

Nokia’nın güncellediği diğer ikonik modelleriyle aynı işletim sistemiyle gelmesi beklenen Nokia 2010’un, WhatsApp ve Facebook gibi uygulamaları da desteklemesi bekleniyor. Çünkü bir süre önce, Nokia’yı satın alan HMD Global şirketi ile Facebook arasında bazı anlaşmalar yapılmıştı.

Ayrıca bu telefonun, Nokia A10 veya benzer bir isimle ve kırmızı, sarı ve siyahı da içeren çeşitli renk seçenekleriyle gelebileceği söylentileri de yapılıyor.

YORUMLAR