Nokia Lumia 720 Tanıtıldı

Nokia, Lumia serisine yeni bir üye daha ekledi ve 2013 Mobil Dünya Kongresi’nde Lumia 720 isimli Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan akıllı telefonunu tanıttı.

Nokia Lumia 720 Tanıtıldı

Nokia, Lumia serisine yeni bir üye daha ekledi ve 2013 Mobil Dünya Kongresi’nde Lumia 720 isimli Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan akıllı telefonunu tanıttı.

4.3 inçlik ekranı, Carl Zeiss kamerası ve NFC bağlantı teknolojisiyle dikkat çeken telefon genel olarak orta sınıf akıllı telefonlar arasında yer alacak özellikler sunuyor.

9 milimetrelik bir inceliği bulunan telefon için ne kalın ne de ince diyebiliyoruz. Ancak 128 gramlık ağırlığı ise hafif bir cihaz olduğunu görebiliriz. 4.3 inçlik ekran boyutu üzerinde 480x800 piksellik ekran çözünürlüğü sunan Lumia 720, ClearBlack teknolojisine sahip. Bu teknoloji sayesinde dış ortamlarda ekran görememe sorunu yaşanmıyor. Ekranın IPS LCD teknolojisi üzerine inşa edildiğini de belirtelim.

Qualcomm tarafından üretilen çift çekirdekli ve 1 GHz değerinde bulunan bir işlemciye sahip olan telefonun ara bellek yani RAM birimi ise 512 MB’ı gösteriyor. Dâhili depolama alanının da 8 GB olduğunu, bu alanın mikro SD kart ile 64 GB’a kadar yükseltilebildiğini söyleyebiliyoruz.

Telefonun arka kısmında 6.7 MP değerinde Carl Zeiss lense sahip kamera yer alıyor. 1/3.6 inçlik algılayıcı (sensor) boyutu, otomatik odaklama özelliği ve LED flaş desteği kameranın diğer özelliklerinden. Bu kamera ile saniyede 30 kareyle 720p HD video çekilebiliyor. Ön kısımdaysa 1.3 MP değerinde yine 720p video çekebilen ikinci bir kamera bulunuyor.

Wi-Fi, NFC (yakın saha iletişimi), Bluetooth 3.0 gibi bağlantı teknolojilerine sahip Lumia 720’de çıkarılamaz 2000 mAh değerinde bir pil kullanılıyor.

Mart ayında satışa sunulacak cihazın yurt dışı satış fiyatının ilk bölümde $380 civarlarında olacağı belirtiliyor.

2013 Mobil Dünya Kongresi'nde neler oluyor?

YORUMLAR