Instagram'a Yeni Bir Threads Özelliği Daha: Çapraz Paylaşım Geliyor!

Instagram'a bu zamana kadar gelen Threads içeriklerine bir yenisi daha ekleniyor. Peki yeni çapraz paylaşım özelliği ne işe yarayacak? İşte detaylar!

Instagram'a Yeni Bir Threads Özelliği Daha: Çapraz Paylaşım Geliyor!

Meta, daha fazla kullanıcıya X rakibi Threads platformuna geçme konusunda teşviklerde bulunuyor. Şirket TechCrunch'a verdiği demeçte, son dönemde kullanıcıların Instagram'dan Threads'e doğrudan gönderi paylaşmalarının yeni bir yolu üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Bugün erken saatlerde bazı kullanıcılar Instagram hesaplarında çapraz paylaşım için seçenek bulunduğunu gördüklerini paylaştılar. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar tek bir paylaşımı çapraz paylaşım özelliği sayesinde doğrudan Threads'te de paylaşabiliyorlar.

Çapraz Paylaşım ile Aynı Anda Instagram ve Threads'te Paylaşım Mümkün

Instagram'a Yeni Bir Threads Özelliği Daha: Çapraz Paylaşım Geliyor!

Instagram'da sadece yazılı paylaşımlar mümkün olmadığından bu çapraz paylaşımlar yalnızca görsel paylaşımları kapsıyor. Aynı zamanda Reels paylaşımlarını da çapraz paylaşım ile Threads'te paylaşmak mümkün değil.

Şirket, bunun isteğe bağlı bir deneyim olduğunu ve kullanıcıların istediği zaman kapatabileceğini belirtti. Kullanıcılar Instagram gönderilerini çapraz gönderdiklerinde, gönderiye yazdıkları açıklama Threads'te paylaşımın ana metni hâline gelecek ve eğer hashtag kullanıldıysa onlar da düz metne dönüştürülecek.

Meta, uzunca bir süredir Facebook ve Instagram'ı aktif bir şekilde kullanarak Threads'in giderek azalan kullanıcı tabanını geri kazanmaya çalışıyor ve bu özellik de bu çabaların bir parçası.

Threads, Türkiye'ye Veda Etti: Artık Erişim Sağlanamayacak!
SOSYAL MEDYA

Threads, Türkiye'ye Veda Etti: Artık Erişim Sağlanamayacak!

Thread uygulaması, bugünden itibaren artık Türkiye'de kullanıma tamamen kapatılıyor. Peki ama neden? İşte detaylar!

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.