Pokemon Go'nun Türkiye Çıkış Tarihi Ertelendi

Pokemon Go'nun Türkiye Çıkış Tarihi Ertelendi

Geçtiğimiz günlerde belli ülkelerde çıkış yapan Pokemon Go'yu resmi çıkış tarihi ile birlikte oynamaya başlamayı düşünüyorsanız bir süre daha beklemeniz gerekecek. Hatırlanacağı üzere Pokemon Go ilk aşamada bölge kısıtlamalı olarak Android ve iOS uygulama marketlerinde yayınlanmıştı. Oyunun erişilebildiği ülkeler arasında Türkiye'nin olmaması nedeniyle oyunu Google Play ve App Store üzerinden normal yollarla indirip oynamaya başlayamıyorduk. Bu nedenle oyuncular bu yazımızda anlattığımız alternatif yöntemleri kullanarak oyunu indirmiş ve Android ve iOS cihazlarında oynamaya başlamıştı:

Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Eğer bu alternatif yöntemleri denemek istemiyorsanız oyunun resmi uluslararası çıkış tarihini beklemekten başka çareniz yoktu. Oyunun geliştiricisi Niantic ise bu konu hakkında üzücü bir açıklama yaptı. Firma adına konuşan John Hanke oyunun uluslararası çıkışını durdurduklarını dile getirdi.

Pokemon GO APK İndir

Niantic'in böyle bir karar almasının sebebi ise oyunun bölge kısıtlamalı olarak yapılan çıkışının ardından yaşanan sunucu problemleri. Yoğun ilgi gören oyunun sunucuları bu yükün altından kalkamamış ve bu nedenle yaşanan sorunlar oyunu oynanamaz hale getirmişti. Sadece birkaç ülkede hizmete açılan oyunun uluslararası çıkışının ardından daha da çok oyuncu sunuculara bağlanacak ve işler daha da karışacaktı. Bu nedenle Niantic öncelikle sunucu altyapısını geliştirme kararı aldı. Bu süreç boyunca da Pokemon Go seçilen ülkelerde adım adım yayınlanacak. Yani sunucu alyapıları sağlamlaştırıldıktan sonra Pokemon Go yeni ülkelerde erişime açılacak. Bu da oyunun resmi çıkış tarihinin Türkiye'de gecikmesi anlamıına gelebilir.

Pokemon Go'nun Geliştirilen Özelliğine Bayılacaksınız!

Pokémon GO Rehberi ve Son Dakika Pokémon GO Haberleri

YORUMLAR