Pokémon GO Oyuncularının Kullanması Gereken 5 Uygulama

Pokémon GO oynarken, mutlaka kullanmanız gereken uygulamaları derledik. İşte o uygulamalar:

Pokémon GO Oyuncularının Kullanması Gereken 5 Uygulama

Pokémon GO bütün dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Nintendo hisselerini yüzde elli arttırmayı başaran ve bütün bir şirketin market değerini milyarlarca dolar yükselten oyun, Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam ediyor. Haliyle oyun için de çeşitli uygulamalar ve hizmetler de devreye giriyor. Bu yazımızda ise oyunda saatlerini geçirenler için göz atmaları gereken 5 uygulamayı derledik.

Pokémon GO oyuncularının en çok muzdarip olduğu konulara eğilen bu uygulama ve hizmetler, oyundan aldığınız zevki arttıracakları gibi birçok yarar da sağlıyorlar. İletişimden para ödüllerine kadar birçok farklı seçeneğe yoğunlaşan bu listemizde, henüz oyunun ilk günlerinde karşımıza çıkan bu uygulamalar da bizleri bir hayli şaşırtmayı başarıyor. Hazırsanız kesinlikle bakmanızı önerdiğimiz o 5 uygulamaya başlayalım.

1- Battery GO

Şimdilik sadece Android üzerinde çalışan bu uygulama, Pokémon GO oynarken daha az enerji tüketmenizi ve bataryanızla daha uzun ömürlü oyunlar çıkarmanıza yarıyor. Uygulama sayesinde ekranınız kapalı olsa bile oyundan bildirimler almaya devam edebiliyorsunuz ve oyun içindeki faaliyetlerinizi sürdürebiliyorsunuz. En basitinden uygulamayı açıp, telefonunuza cebinize koyabiliyor ve böylece yumurtalarınızı çatlatmak için kolay bir yol elde etmiş oluyorsunuz.

2- PokéVision

Oyunu kolaylaştıran hizmetlerin en başında PokéVision geliyor. Bir harita üzerinden çalışan bu internet sitesi aracılığıyla telefonunuzu dahi açmadan, çevrenizdeki Pokémonları görebiliyorsunuz. Haritadan istediğiniz bölgeyi seçerek, o bölgelerdeki Pokémonları görebildiğiniz gibi yaşadığınız yerin çevresinde bulunan nadir Pokémonları da hemen görme şansı yakalayabiliyorsunuz.

Uygulama direkt olarak Pokémon GO üzerinden veri aldığı için haritada görünen Pokémonlar gerçekten de orada yer alıyor ve tam olarak o bölgeye gittiğinizde gerçekten o Pokémonlara sahip olabiliyorsunuz. Ancak bu hizmetin, Pokémon sunucularının çalıştığı anlarda çalıştığının altını çizelim.

3- Messenger for Pokémon GO

Pokémon GO oynarken iletişim ihtiyacınızı Facebook Messenger üzerinden karşılayabildiğiniz gibi WhatsApp'ın yeni getirdiği kolay mesaj gönderme seçeneğini de kullanmanız mümkün. Ancak Messenger for Pokémon GO, oyuna yönelik sunduğu seçeneklerle, bütün Pokémon avcılarının yeni gözdesi olmaya aday. Uygulama Facebook Messenger tarzı, küçük bir baloncuk ile mesajlarınızı kontrol etmenize yardımcı oluyor. Eğer çevrenizde aynı uygulamayı kullanan başka Pokémon oyuncuları varsa bu uygulama üzerinden onları görebiliyor ve iletişme geçebiliyorsunuz. Ayrıca takımınız için bir grup konuşması kurarak, yaşadığınız bölgeyi ele geçirmek için ilk adımı da atabiliyorsunuz. 

Uygulamanın benzerini ise GoChat adıyla bulmanız mümkün. Ancak iki uygulama da henüz iOS platformu için yayınlanmış değil. 

4- LureSquad

Şu an için Türkiye'de aktif olarak çalışmayan; ancak ilerleyen günlerde küçük işletmelerin bu uygulamayı keşfetmesiyle birlikte oldukça iş yapacak hizmetlerden bir tanesi de LureSquad. Bu internet sitesinin amacı ise kafe gibi küçük işletmeler ile Pokémon oyuncularını bir araya getirmek. İşletme sahipleri bu internet sitesi üzerinden ilanlar veriyor ve kendi mekanlarına gelen ve yakınlardaki bir PokeStop'a Lure Module açan oyunculara ödüller vereceğini açıklıyor. Ödüller tamamen ilan sahibine kalmış durumda olsa da bu uygulama aracılığıyla Pokémon oynayarak, bir şeyler kazanma şansını da yakalayabiliyorsunuz.

İnternet sitesini ziyaret ettiğinizde, yaşadığınız şehrin haritasında gezebiliyor ve nerelerde Pokémon GO ilanı verildiğini görebiliyorsunuz. Eğer böyle bir ilan görürseniz, o mekana gitmeni ve işletme sahibine Lure Module açtığınızı göstermeniz gerekiyor. Böylece ödüllerin sahibi olabiliyorsunuz.

5- Pokémon GO Sunucu Durumu

En yararlı hizmetlerin başında ise Pokémon'a dair sunucu bilgilerini veren bu internet sitesi geliyor. Böylesine birçok farklı internet sitesi olmasına rağmen en iyi sonuçları Jooas üzerinden alıyorsunuz ve oyuna girmeden önce sunuculara dair kesin bilgileri alıyorsunuz. Böylece Lure Module ve Lucky Egg açma gibi önemli kararlarınızı önceden kararlaştırabiliyorsunuz ve bunları boşa harcamamış oluyorsunuz.

Telefon ya da tabletinizi alıp, küçük bir gezinti yapmadan önce de sunucuları kontrol edebilir ve birkaç dakikalık yürüyüşünüzü heder etmeyebilirsiniz. Sunucuların durumları sürekli güncelleniyor ve hemen aşağıdaki bağlantıdan o internet sitesine ulaşabiliyorsunuz.

Gerçek Hayattan 8 Pokemon GO Felaketi

Pokémon GO Şimdiden Birçok Çiftin Arasını Bozdu

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi (Güncellendi)

YORUMLAR