Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır?

Pokemon GO PC'de oynama işleminin nasıl gerçekleştirileceğini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Peki, popüler oyun Pokemon Go bilgisayarda nasıl oynanır?

Yerinizden bile kıpırdamadan Pokemon GO oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Büyük bir olasılıkla arkadaşlarınız sokaklarda ter dökerken sizin buzlu çayınızı yudumlayarak Pokemon GO oynuyor olmanızın bedeline paha biçilemez. Peki, Pokemon GO PC'de oynama adımları neler? Bu yazıda popüler oyunu bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi öğreneceksiniz.

Takip ettiğimiz haberlere bakacak oursak Pokemon GO çılgınlığı küresel olarak yayılmış durumda. Hatta öyle yayıldı ki oyunun yapımcısı Niantic stüdyolarının sunucuları çöktü. Nintendo’nun bu geleneksel oyununu akıllı telefonlarda artırılmış gerçeklik desteği ile akıllı telefonlarda oynamak keyifli. Ancak telefonu eline alıp sokaklara çıkamayacaklar içinde bir çözüm var.

Pokemon Go Fake GPS ile Nasıl Oynanır?
OYUN

Pokemon Go Fake GPS ile Nasıl Oynanır?

Pokemon Go oyununu Fake GPS ile nasıl oynayacağınızı anlattık. Blogun ayrıntılarını okumak için tıklayın!

Oyun çıktığından beri okuyucularımız soruyor “Bu oyunu PC’de oynayamaz mıyız?” diye. Teknolojilerde çareler tükenmez. Elbette Pokemon GO PC platformunda da oynanabiliyor. Bunun için BlueStacks adını verdiğimiz Android emülatörü uygulamasına sahip olmak yeterli oluyor.

Pokemon GO’yu PC platformunda oynamak için 10-20 dakika kadar ön hazırlıklarda bulunmanız gerekiyor ancak oyunun PC’de BlueStacks kullanarak oynandığında bazı sıkıntıların da sizi beklediğini itiraf edelim. Sahte lokasyon belirleyici bir uygulama ile beraber BlueStacks üzerine kurabileceğiniz Pokemon GO bazen yerinizi saptamakta güçlük çekiyor.

Bu yüzden oyundan çıkarak sahte GPS uygulamasını yeniden başlatmanız ve yeniden oyuna geri dönerek kaldığınız yerden devam etmeniz gerekebiliyor. Bu tip sıkıntıları aşabilmek için uzun süre ince ayarlarla uğraşmanız gerekecek.

Pokemon GO PC’de Oynama Adımları Neler?

  • BlueStacks programını indirin.
  • Programı yükleyin.
  • Yüklediğiniz programı açın.
  • Pokemon Go'yu indirip yükleyin.
  • Fake Location uygulamasını indirip kurun.
  • KingRoot uygulamasını indirip yükleyin.
  • Lucky Patcher'ı indirip kurun.

Dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan Pokemon Go isimli mobil oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilmeniz mümkün. Eğer arttırılmış gerçeklik oyununu mobil cihaz yerine bilgisayarda oynamak istiyorsanız BlueStacks isimli emülatör programını indirip yüklemeniz gerekiyor.

Emülatör programı denildiğinde akla ilk gelen hizmetlerden bir tanesi olan BlueStakcs'i indirmek için yukarıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu işlemi yapmanız halinde bir sayfa açılacak. Açılan sayfa üzerinden "İndir" butonuna tıklayın.

İndir butonuna tıkladıktan sonra program bilgisayarınıza indirilmeye başlanacaktır. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum sürecini başlatmak için kurulum dosyasının üzerien çift tıklayın. Talimatları izleyerek emülatör programını bilgisayarınıza kurun.

Kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programı açın. Daha sonra Pokemon Go'yu indirip yükleyin. Oyunu yükledikten sonra Fake Location ve KingRoot uygulamalarını da indirip yükleyin.

Aşağıda bir YouTuber’ın hazırladığı rehber video 18 dakika kadar sürüyor ancak önemli ipuçlarından da bahsediyor. Dolayısıyla Bu süreçte sorun yaşadıysanız aşağıda yer alan videoya göz atabilirsiniz.

Video sırasıyla BlueStacks üzerine kurulması gereken programları tek tek nasıl kurmanız gerektiğini gösteriyor. KingRootLuckyPatcherFakeGPS  gibi üçüncü parti uygulamaların BlueStacks üzerinde kurulumundan sonraPokemon GO uygulamasını başlatmak gerekiyor. Bu yazılımları kurmanın amacı oyunun bir akıllı telefona kurulduğunu simüle edebilmek.

Videoyu izlediyseniz büyük olasılıkla kafanızı karışmıştır ancak Pokemon GO’yu PC’de oynayabilmek bir nevi oyunu hacklemek gibi bir durum olduğu için kolay olabileceğini düşünmek çok boş bir umut olurdu.

Adımları takip ettiğinizde Pokemon GO’ya PC üzerinde kavuşmanız garanti gibi görünüyor ancak işin püf noktası adımları doğru takip edebilmek.

Bu arada King Root ve Lucky Patcher gibi uygulamaların genel olarak tarayıcılar ve virüs yazılımları tarafından pek de hoş karşılanmayan yazılımlar olduğunun altını çizelim ve sizi bu konuda uyarmış olalım. Yukarıda gösterilen yöntemi deneyerek karşılaşacağınız risklerden sorumlu olmadığımızın da altını çizelim.

Bu yazıda dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip olan arttırılmış gerçeklik türündeki Pokemon Go isimli mobil oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilmek için hangi adımları uygulamanız gereketiğini açıkladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın. 

YORUMLAR