Pokemon Go Bot ile Nasıl Oynanır?

Pokemon Go oynamanın illegal yöntemlerinden biri olan bot ile nasıl oynayacağınızı anlattık. Blogu okumak için tıklayınız

Pokemon Go Bot ile Nasıl Oynanır?

Daha önce karşı olduğumuzu belirterek Pokemon Go'yu Fake GPS ile nasıl oynayacağınızdan bahsetmiştik. Bu tip içeriklere bir kez başladığımızda sizden gelen soruların ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer de Pokemon Go oyunu için bot soruları gelmeye ve etrafta da söylentiler artmaya başlayınca sizler araştıralım dedik. Edindiğimiz bilgileri Pokemon Go bot ile nasıl oynanır? sorusuna cevap verecek şekilde paylaşıyoruz.

NOT: Öncelikle bir konuda anlaşalım, bundan önce yazdığım Fake GPS blogunda da belirtmiştim, ben Pokemon Go'nun toplumla daha fazla bütünleşmeyi sağladığına ve çevremizi genişlettiğine inanlardanım. Dolayısıyla bir oyunu hile ile oynamaya tamamen karşıyım. Yazdığımız içerikler tamamen sizden gelen talepler ile oluşturulmuş olup, siz okuyucuları bilgilendirme amacı taşıyor. Yani sizlerle paylaştığım bu bilgiler benim oyun anlayışımı desteklemiyor, rekabetin adil şartlarda yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Bir GYM'de 3000 CP'lik pokemon görmek, oyunun çıkış tarihi ve gelişmenin zorluğu ile karşılaştırıldığında bana pek legal yollardan elde edilmiş gelmiyor. Unutmadan, bu yazıyı sizlerle paylaşmaktaki amacımız oyunu manipüle etmek değil, "bakın böyle bir şey var" deyip bilgilenmenizi sağlamaktır. Haydi başlayalım.

İlk olarak çalışır vaziyette olan ve en son yayınlanan bot sürümünü buraya tıklayarak indirmeniz gerekiyor. Daha sonra yapacağınız işlemler çok basit ve görseller üzerinden neler yapmanız gerektiğini anlatalım:

Pokemon Go Bot Kurulumu

Account Info (Hesap Bilgileri)

Sol üstte kırmızı renk ile kare içine alınmış bölüm hesap bilgilerinizin bulunduğu bölüm. Google hesabı veya Pokemon Trainer Club'dan hangisiyle giriş yapıyorsanız onu seçmelisiniz. Yalnız Google hesabı kullananlara bir önerim olacak. Bot'u kullanmadan önce Google şifrenizi değiştirin, botu kullandıktan sonra da değiştirin ve hemen iki adımlı doğrulamayı açın. Bunu yapmanızı istememin sebebi zaten illegal bir program kullanıyor olmamızdan kaynaklanıyor. Dolayısıyla hesap güvenliğini elden bırakmayın. 

Location Settings (Lokasyon Ayarları)

Turuncu renk ile kare içine alınmış bu bölümde hesabınızın kasılmasını istediğiniz lokasyonu seçiyorsunuz. Speed ve Move radius kısımlarına dokunmayın, sadece nerede kasılmak istediğinizi seçin ve ilerleyin. Google maps üzerinden biraz araştırırsanız çok güzel yerler bulabilirsiniz. Bu ve buna benzer programları sıkça kullanan insanları araştırdığımda özellikle sahil bölgelerini tercih ettiklerini gördüm.

Bot Settings (Bot Ayarları)

Yeşil renk ile kare içine alınmış bu bölümde temel bot ayarlarını görüyoruz. "Auto transfer double Pokemons" yazan  yerin tickini kaldırmayın,  birbirine benzeyen pokemonları transfer etmeye yaradığından açık kalması faydalı olacaktır. Max CP to transfer bölümünü de 400-1000 arası tutmaya çalışın. Bu bölümün aşağısındaki telegram settings'e dokunmuyoruz. 

Pokemon Items (Item Ayarları)

Mavi renk ile kare içine alınmış bölümde, kasılma sırasında hangi item'ların toplanıp hangilerinin satılması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi item'ların bir sınırı var ve çantanızda yer olmadığında bir şey alamıyorsunuz. Dolayısıyla iyi ayarlama yapmaya çalışın, kasılacağınız için revive ve potion gibi item'lar pek işinize yaramayacaktır. O yüzden onlar yerine berry ve pokeball'a yüklenin.

Other Settings (Diğer Ayarlar)

Siyah renk ile kare içine alınmış bu bölümü teker teker inceleyelim:

  • Use LuckyEgg at Evolve -> Evolve yapmadan önce LuckyEgg kullan.
  • German Pokemon Names -> Pokemon isimlerini Almanca yapar, bizimle pek ilgisi yok.
  • Use Incense every 30min -> Her 30 dakikada bir Incense kullan.
  • Evolve Pokemons if enough candy -> Eğer yeterli sayıda candy varsa Pokemonları evolve eder.
  • Enable Pokemon list GUI -> Pokemonlarınızı özel bir arayüzde listeler.
  • Keep Pokemons which can be evolved -> Evolve edilecek pokemonları elinizde tutar. 

Pokemon Ayarları

Sarı renk ile kare içine alınmış bu bölümde üç farklı ayar var. İlk kısımda pokemon listenizden transfer edilmesini istemediğiniz pokemonları işaretleyebilir, ikinci kısımda yakalamak istemediğiniz pokemonları seçebilir, üçüncü kısımda evolve edilmesini istediğiniz pokemonları belirleyebilirsiniz. Daha sonra Save Configuration yazıp ilerleyelim. 

Pokemon Listesi

Bot çalıştıktan sonra Pokemon listesi aşağıdaki gibi görünür:

Pokemon Go Bot Nasıl Çalışır?

Bot aşağıdaki gibi bir dos ekranından çalışır. Her şeyi açık bir şekilde izleme imkanınız da var:

İlk paragraflarda da belirttiğim gibi Pokemon Go oyununu hile ile oynamaya tamamen karşıyım. Anlatımı gerçekleştirdikten sonra sildim ve şifremi hemen değiştirdim. Oyunu kuralına göre oynama imkanınız varsa o şekilde oynamanızı öneririm. Ayrıca, sizden gelen talepler doğrultusunda bu içerik oluşturulmuş olup, bot kullandığınız taktirde hesabınızın banlanmasından tamamen siz sorumlu sayılırsınız. Hali hazırda oyunda yasak olan bu yöntem dolayısıyla alacağınız tüm riskler tarafınıza aittir. 

Pokemon Go Fake GPS ile Nasıl Oynanır?

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı ve Pil Ömrü ile İlgili Önemli İpuçları