Samsung Galaxy S4'ü Üretmek, Galaxy S3'ten Daha Masraflı

Samsung Galaxy S4'ün beraberinde getirdiği gelişmiş özelliklerin cihazın üretim maliyetlerine de yansıdığı ve Galaxy S3'e göre üretimin daha pahalı olmasına neden olduğu belirtildi.

Samsung Galaxy S4'ü Üretmek, Galaxy S3'ten Daha Masraflı

Samsung Galaxy S4 bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta içerisinde Samsung’un düzenlediği renkli bir lansman ile ortaya çıkarıldı ve bazı kullanıcıları tatmin ederken bazılarının da beklentilerini karşılamakta yetersiz kaldı. Galaxy S3’e göre elbette çok daha ileri olan cihazın bu gelişmiş nitelikleri üretici Samsung’a da maliyet olarak yansımış durumda.

IHS tarafından tüm parçaları ve üretim yapısı incelenen cihazın tahmini olarak Galaxy S3’ten yüzde 15 daha pahalıya üretilebildiği düşünülüyor. Bu maliyet artışının nedenleri ise şu şekilde açıklandı;

“Yapılan güncellemeler arasında daha geniş ve yüksek çözünürlüklü bir ekran, Samsung’un hızlı ve etkili işlemcisi ile eklenen pek çok yeni sensör yer alıyor ve bunlar da maliyeti yükseltiyor.”

Galaxy S4’ün toplamda 236 dolar üretim maliyetine sahip olduğu ve daha yüksek kapasiteli modellerde bunun daha da yükseldiği belirtildi. Özellikle Samsung’un Galaxy S4 modelinde gerçekleştirmeye çalıştığı donanım ile yazılım arasındaki yüksek uyum ve cihazın kullanıcının her ihtiyacını karşılaması gerekliliğine verdiği önem nedeniyle bu maliyet artışının kullanıcılara yansıtılması beklenmiyor.

Nvidia CEO'su Windows RT'yi Yetersiz Buldu

YORUMLAR