Sony Android 7.1.1'i Yayınlayan İlk Üretici Olacak

Sony Android 7.1.1'i Yayınlayan İlk Üretici Olacak

Sony, henüz Android 7.0'ı bütün telefon modelleri için çıkaramamış olsa da yaptığı yeni açıklama ile Google'ın ardından telefonlarında Android 7.1.1 Nougat desteği verecek ilk üretici olmayı hedeflediğini açıkladı. 

Sony her zaman kaliteli telefonlarla kullanıcılarının karşısına çıksa da birçok problemi de bünyesinde barındırıyordu. Bunların en başında da amiral gemisi telefonları da dahil, çok geç verdiği güncelleme desteğiydi. Bu konuda iyileştirmeye gitmeyi planladığı anlaşılan şirket, Android 7.1.1 Nougat sürümünü telefonlarında kullanacak ilk üretici olmaya hazırlandıklarını da açıkladı. Bunun için çalışmalara başlayan Sony, yakın zaman sonra çıkardığı son telefonlara bu güncellemeyi getirecek. 

Yeni güncellemeyi Nexus ve Pixel için kullanıma açan Google, diğer üreticilerle de güncellemenin kaynak kodlarını paylaştıı. Bu sebeple Xperia Concept tasarımcılarının ellerinde güncellemenin kaynak kodları bulunsa da henüz Google, uygulama paketi (GMS uygulamaları) ve uyumluluk test paketini (CTS) telefon üreticileri ile paylaşmadığı için güncellemenin Sony telefonlara uyarlanmasına başlanamıyor. Bu paylaşımın yapılmasının hemen ardından Sony'nin Xperia X Performance ve Xperia XZ gibi telefonlarında bu uygulamayı yayına alması bekleniyor. Güncelleme ile gelen yeniliklere dair bilgileri de hemen aşağıdaki diğer haberlerden ulaşabilirsiniz. 

Android 7.1.1 Nougat, 5 Aralıkta Hangi Cihazlara Gelecek?

Android 7.1.1 Güncellemesinin Pixel ve Nexus'lara Dağıtımı Başladı

YORUMLAR