Clipper

Clipper

kullanıcı

Clipper uygulaması sayesinde Android cihazlarınızda kopyala yapıştır işlemlerini gerçekleştirmek çok kolay hale geliyor.

Clipper uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizde sık sık kopyala ve yapıştır işlemleri gerçekleştiriyorsanız kullanabileceğiniz ücretsiz bir pano yönetimi uygulaması diyebilirim. Uygulamanın materyal dizaynlı akıcı ve kaliteli tasarımı sayesinde kullanırken herhangi bir zorluk çekmeden tüm notlarınızı ve kopyaladıklarınızı bir tek yerde saklayabiliyorsunuz.

Dilerseniz uygulamanın temel çalışma mantığına kısaca bir göz atalım. Android cihazınızı kullanırken ekrandaki herhangi bir yazıyı, web adresini veya bilgiyi panoya kopyaladığınızda, o verinin daha sonra yeniden bulabilmek için not uygulamalarına yapıştırarak kaydetmeniz gerekiyor. Clipper bu işlemi kısaltıyor ve kopyalanan verileri otomatik olarak kendi içerisine kaydediyor. Dolayısıyla arka arkaya çok sayıda kopyalama işlemini yapmak mümkün hale geliyor.

Kopyaladığınız verilere daha sonra uygulamanın içerisinden erişim sağlayabiliyorsunuz ve tek bir tıklamayla yeniden panoya kopyalanmaları mümkün oluyor. Böylelikle yeniden bir yerlere yapıştırmak istediğinizde tek yapmanız gereken Clipper içerisindeki alınan notlara bir defa tıklamak oluyor.

Uygulamanın ücretsiz sürümüne ek olarak bir de ücretli sürümü yer alıyor ve bu sürümde hem reklamlar yok hem de sınırsız kopyalama imkanı mevcut. Ayrıca ücretli profesyonel sürümde cihazlar arası senkronizasyon gerçekleştirmek de mümkün.

Android sahiplerinin veri kopyalama ve yapıştırma işlemleri için kullanabilecekleri iyi uygulamalardan birisi olduğuna inanıyorum. Denemeden geçmeyin.