Hearthstone

Hearthstone

kullanıcı
 • Lisans ÜCRETSİZ
 • TOPLAM İNDİRME 27,092
 • DOSYA BOYUTU 5.1 MB
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici Blizzard Entertainment

Hearthstone, popüler oyun geliştiricisi Blizzard tarafından geliştirilen ve bağımlılık yapan bir dijital kart oyunudur.

Hearthstone, dünyaca ünlü popüler oyun geliştiricisi Blizzard tarafından geliştirilen ve oldukça bağımlılık yapan ücretsiz bir dijital kart oyunudur.

Hearthstone İndir

Oyuncuların, Rexar (Hunter), Uther Lightbringer (Paladin), Garrosh Hellscream (Warrior), Malfurion Stormrage (Druid), Gul'dan (Warlock), Thrall (Shaman), Anduin Wrynn (Priest), Valeera Sanguinar (Rogue) ve Jaina Proudmoore (Mage) gibi farklı 9 adet kahramandan (karakter sınıfından) bir tanesini seçerek başlayacakları oyun sıra tabanlı olarak oynanmaktadır.

Oyun içerisinde her kahramanın (karakter sınıfının) kendisine özel kartları ve özel güçleri olduğu gibi her kahramanın (karakter sınıfının) ortak olarak kullanabileceği kartlar yer almaktadır.

Oldukça basit bir mantık üzerine kurulu olan Hearthstone'da amacınız kahramanınızı seçmek ve kahramanınıza özel olarak hazırlayabileceğiniz veya kahramanınıza göre otomatik olarak seçilen 30 kartlık deste ile rakiplerinize karşı mücadele etmektir.

Büyü kartları, savaşçı kartları, silah kartları, özel yetenekler kartları ve çok daha fazlasının yer verildiği oyunda, günlük olarak size verilen görevleri tamamlayarak kazanacağınız altınlar yardımıyla yeni kartlar satın alabileceğiniz gibi gerçek para ile de kart satın alma şansına sahipsiniz. Aynı zamanda elinizde fazla olan kartları yeniden değerlendirerek kendi istediğiniz kartlara sahip olabilirsiniz.

Oyun içerisinde bir rakibinizin bir sizin sırayla yapacağı hamleler sonunda 30 can puanını ilk kaybeden karşılaşmayı kaybetmiş sayılıyor. Rakiplerinize karşı yapacağınız karşılaşmalar sonrasında elde edeceğiniz deneyim puanlarıyla karakterinizin seviyesini yükseltebiliyor ve yeni kartlar açtırma şansına hak kazanabiliyorsunuz.

Blizzard oyunlarının ve Blizzard evreninin hayranı olan oyuncuların mutlaka oynamasını önereceğim Hearthstone'un gerçekten bağımlılık yaptığını söylemeden de geçemeyeceğim.

Hearthstone Nasıl Oynanır?

 • Başlangıç Elinizi Seçin: Mücadele, kimin başlayacağını belirlemek için yazı tura atılarak başlar. Ardından her iki oyuncu da başlangıç ellerini çeker; Yazı tura atan için üç kart, diğer oyuncu için dört kart. İlk olmak stratejik avanta sağlar, ikinci alan oyuncu da coin kazanır. Başlangıç ellerinizden istediğiniz kadar kartı değiştirmeyi seçebilirsiniz, bu mulligan (ikinci bir şans) olarak bilinir. Her iki oyuncu da elini kabul ettiğinde mücadele uygun biçimde başlar.
 • Kart Çekin: Her turun başında destenizden bir kart çekersiniz ve bazı kartlar için sıranız geldiğinde ek kart çekebilirsiniz.
 • Kartlarınızı Oynayın: Tek bir mana kristali ile devam etmek çok şey değildir ancak sıra size ilk geldiğinde yapabileceğiniz çok sayıda etkili, düşük maliyetli oyun vardır. Örneğin; Argent Squire minyonunu ele alalım. Minyonlar oynadıkları sıraya saldırmazlar, bu yüzden squire hareket etme sırası kendisine gelene dek kestiremez.
 • Saldırı: Rakibiniz minyon oynadı, şimdi sıra sizde. İlk mana kristali başka bir minyon çağırabilir, büyü yapabilir veya Kahraman Gücünüzü kullanabilirsiniz. Kararlar.. kararlar.. Argent Squire’ınız da saldırmaya hazır; rakibinize saldırabilirsiniz veya onun minyonunu alt edebilirsiniz. Squire bir sonraki hasar kaynağını ortadan kaldıran İlahi Kalkana sahip olduğundan rakip minyonu kendi başınıza feda etmeden alt edebilirsiniz.
 • Kahraman Gücünüzü Kullanın: Haydutlar hançer çağırabilir, o nedenle bir bıçak alın ve bu silahı rakibinizin minyonunu yok etmek, efendinizin kalkanını kurtarmak için kullanın. Silah kullanan kahramanlar, kahramanları veya minyonları hedef alabilir ancak dikkat edin; her saldırı bir dayanıklılık puanına mal olur, kahramanınız savaş hasarı alabilir ve silahınızın dayanıklılığı bittiğinde tamamen ortadan kalkar.
 • Sıranızı Savın: Daha fazla minyon oynayarak tahtalarını mı geliştirecekler? Kaldırmaya mı odaklanacaklar? Ölümcül kombo yapana dek bekleyecekler mi? Sırayla her maç daha zorlu, karmaşık ve eğlenceli hale gelir. Stratejiniz ne olacak?