HTMLtoPDF

HTMLtoPDF

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 114
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici HTMLtoPDF

HTMLtoPDF web uygulamasını kullanarak web sitelerini kolayca PDF formatına dönüştürebilir ve kaydedebilirsiniz.

Web sitelerini zaman zaman çevrimdışı olarak kullanmak isteyebiliyoruz ve böylece internet bağlantımız olmadığında da sayfalarda yer alan bilgilere erişmek için bir yöntem bulmamız gerekiyor. Geçmiş yıllarda web sitelerini direkt olarak tarayıcı üzerinden offline okumak mümkündü ancak son yıllarda giderek daha karmaşık hale gelen siteler, çevrimdışı okuma konusunda sınıfta kalıyorlar diyebilirim. Dolayısıyla ziyaret ettiğiniz bir web sitesini olduğu gibi bilgisayarınıza indirmek ve daha sonra okumak için kullanabileceğiniz araçlardan bir tanesi de HTMLtoPDF olarak karşımıza çıktı.

HTMLtoPDF bir web uygulaması olarak hazırlanmış ve bu nedenle herhangi bir şekilde bilgisayarınıza bir program dosyası indirmeniz gerekmiyor. Ücretsiz olması ve çok kolay kullanılabilir, sade bir arayüze sahip olması ise bir kaç dakika içerisinde ilk PDF dosyanızı almanıza yardımcı olacaktır.

Uygulamayı kullanırken varolan URL kısmına PDF'e dönüştürmek istediğiniz web sitesinin adresini giriyor ve daha sonra altında bulunan parametreleri kendinize göre ayarlıyorsunuz. Bu seçenekler arasında sayfalarda yer alan görsellerin dönüştürülmesi, arkaplanın eklenmesi, Javascript kodlarının çalıştırılması veya sitenin gri olarak PDF haline getirilmesi gibi opsiyonlar yer alıyor. Elbette dikey veya yatay dönüştürme seçenekleri de web uygulamasında unutulmamış.

Ücretsiz olarak hızlı ve verimli bir şekilde kullanılabilen uygulama, web sitelerinin içerisinde bulunan linkleri de aktarmayı ve böylece sayfa yapısını korumayı unutmuyor. Tüm web sitelerini PDF'e dönüştürebilen uygulamayı kesinlikle kaçırmayın.