Kur'an Öğreniyorum

Kur'an Öğreniyorum

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 208,913
  • DOSYA BOYUTU 67.1 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici HomeMade

Ek kaynağa ihtiyaç duymadan kolayca Kur'an öğrenebilirsiniz.

Kur'an Öğrenme Programı İndir

Hoş ve etkili bir şekilde Kur'an okuyabilmek tüm Müslümanların isteğidir. Dinimizin direği Namazı doğru bir şekilde kılabilmek ve Yüce kitabımızı bilmek, kuralına uygun bir şekilde okumak şarttır. Kur'an öğreniyorum isimli program işte bu noktada bize yardımcı oluyor.

Güzel ve doğru bir şekilde Kur'an okumak, her Müslümanın arzusudur. Yüce Kitabımızı kuralına uygun bir biçimde okumak, dinin direği olan namazı kılabilmenin de şartlarından biridir. Fakat çoğumuz gerekli eğitimi alamadığımızdan, Kuran'ı Kerim'i okunması gerektiği şekilde, tam manasıyla okuyamıyoruz.

Kur'an Öğreniyorum programını, bu eksiğimizi kapatmamızda bize yardımcı oluyor. Aslında, Sn. Hüseyin Kutlu'nun hazırladığı ve Merhum Hafız İsmail Biçer'in okuduğu, kasetle Kur'an öğrenme setinin bir bilgisayar programı haline getirilmiş şekli. Bu setin sahibi Damla Yayınevi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Doğru ve Genel Müdürü Sayın Hüseyin Doğru Beyefendi'ler'in desteği bulunmakta.

Kur'an Öğreniyorum

Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur'an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.

  • Benzer Küme Tekniği : 28 Kur'an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur'an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.
  • Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur'an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu set ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)
  • Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur'an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.
  • Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998'de basılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur'an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.