Nokia Modern Mayor

Nokia Modern Mayor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 431
  • DOSYA BOYUTU 47.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nokia

Nokia Modern Mayor ücretsiz bir şehir simülasyonudur

Nokia Modern Mayor teknoloji devi Nokia tarafından Windows Phone işletim sistemini kullanan cihazlara özel olarak geliştirilmiş olan ve ücretsiz olarak oynayabileceğiniz  bir şehir kurma oyunudur.

Eğer Simcity tarzı şehir simülasyonu örneklerini daha önceden oynadıysanız yabancılık çekmeyeceğiniz oyunda felaketlerin peşini bırakmadığı bir şehri devralan  bir belediye başkanını yönetiyoruz. Devraldığımız şehrin havası kirlilik kusmakta, çöp yığınları sokaklarda başıboş bir şekilde çevre kirliliği yaratmaktadır. Plajlar çamur, atık ve zift ile kaplanmış, ağaçlar yıllardır çiçek vermemiştir.

İşte bu haldeki bir şehri devralıyoruz ve zoru başararak şehri kurtarmaya ve şehri yeniden ilgi çeken, yemyeşil bir merkeze dönüştürmeye çalışıyoruz. Bu iş için yollar, apartmanlar, plazalar, alışveriş merkezleri, restoranlar inşa ederken bir yandan da temiz hava üretimi yapan ormanlar ve yeşil alanlar oluşturmalıyız. Oyunda doğa bizim seçimlerimize cevap vermekte. Şehrimizi ne kadar temiz tutuyorsak doğa da o kadar temiz görünüyor; tarlalar daha yeşil, okyanuslar daha mavi ve plajlar açık hale geliyor.

Nokia Modern Mayor aslında hayır amaçlı olarak geliştirilmiş bir uygulama. Oyun içerisinde yaptığınız satın alımlar seçeceğiniz hayır kurumlarına bağışlanıyor. Bu sayede oyuncu hem oyundaki dünyayı değiştirebiliyor hem de gerçek hayattaki dünyayı kendi eliyle değiştirebiliyor.