TranslucentTB

TranslucentTB

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 16,837
  • DOSYA BOYUTU 2.54 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ethanhs

TranslucentTB ile görev çubuğunu şeffaf, buzlanmış veya opak yapabilirsiniz

TranslucentTB eğer Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız size bilgisayarınıza aklınızdaki görünümü kazandırmanız için yardımcı olacak bir kişiselleştirme programı.

TranslucentTB temel olarak görev çubuğu üzerinede değişiklik yapmanıza imkanı tanıyan bir yazılım. Şeffaf görev çubuğu ya da saydam görev çubuğu elde etmenizi sağlayan TranslucentTB oldukça düşük RAM ve işlemci kullanımı ile bilgisayarınızı da yormuyor. TranslucentTB çalışırken sadece birkaç MB RAM kullanıyor.

Hatırlanacağı üzere Winodws Vista ve Windows 7 işletim sistemleri Aero özelliği sayesinde hoş bir görünüm kazanıyorlardı. Bu özellik ile görev çuubğunu saydam yapabilmekteydik. Fakat Windows 8'de bu özellik tercih edilmemiş ve saydam görev çubuğu kullanma seçeneği ortadan kalkmıştı. Windows 10'da da yine aynı durum söz konusuydu. TranslucentTB ile Windows 10'a Aero'nun sevilen özelliğini geri kazandırabiliyorsunuz.

TranslucentTB farklı seçenekler de sunuyor. Dilerseniz görev çubuğunu tamamen saydam yapabiliyor, dilerseniz buzlu ya da bulanıklaştırılmış bir görev çubuğu kullanabiliyor, dilerseniz belli bir renge sahip opak bir görev çubuğu elde edebiliyorsunuz. Ayrıca program pencereler açıldığında dinamik olarak görünümünü de değiştirebiliyor.