Cosmic Eye 3.1 (ios)

Cosmic Eye

3.1
Cosmic Eye
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cosmic Eye isimli uygulamayla, evrenin en karanlık köşelerinden, insan vücudunun atomlarına kadar bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Cosmic Eye, insanın evrendeki yerine bir farkındalık oluşturmak için ortaya atılmış bir uygulamadır.

İnsan, milyarlarca ışık yılı büyüklüğündeki evrende, "küçük mavi nokta" olarak adlandırılan Dünya'da yaşamına devam ediyor. Her ne kadar kaçınsa da ben merkezcilikten kurtulamayan insanoğlu, kendini Dünya'nın ve evrenin merkezinde sanıyor. Fakat atladığı ufak; ama bir o kadar da büyük bir ayrıntı var: Evren çok büyük ve insan onun içinde sahildeki kum tanelerinin bir tanesi bile değil.

Danail Obreschkow tarafından geliştirilen Cosmic Eye isimli uygulama, bu farkındalığı insana yaşatmak için geliştirilmiş. Charles ve Ray Eames'in yönettiği ve 1977 yılında vizyona giren "Power of Ten" isimli filmden esinlenerek ortaya çıkarılan uygulama, Alanının en uzman bilim adamlarının görüşlerinden hareketle hazırlanmış. Kullanılan görseller ise yine yüksek kaliteli teleskop ve mikroskoplardan alınmış.

Cosmic Eye isimli uygulamaya giriş yaptığınızda karşınıza Louise isimli gülümseyen bir kadın çıkıyor. Ardından iki parmağınızla ekranı büyüterek, evrenin gözlemlenebilmiş en uç noktalarına kadar gidebiliyorsunuz. Yine iki parmağınızla ekranı küçülterek, Louise'in gözlerinin içinden atom altı parçacıklara kadar ulaşabiliyorsunuz. Böylece evrende kapladığınız alana dair de iyice bir fikir edinmiş olabiliyorsunuz.

YORUMLAR