Crystal 1.0.1 (ios)

Crystal

Crystal
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Crystal, Safari tarayıcıda reklamları engellemede oldukça başarılı ve hem iPhone hem de iPad'le uyumlu.

Crystal, iOS 9 işletim sistemli iPhone ve iPad kullanıcılarına sunulan reklam engelleme uygulamaları arasında ve diğerleri gibi Safari tarayıcıyla entegre çalışıyor. Bazen uygunsuz görseller karşımıza çıkaran, bazen de web sayfasının bir köşesinde beliren rahatsız edici reklamların tabiri yerinde ise kökünü kurutan bir uygulama diyebilirim.

iOS 9 üzerinde çalışan Apple cihazlarla uyumlu olan Crystal, reklamları engelleyerek mobilde 4 kat hızlı gezinmenize imkanı tanıyor. Açılır pencereleri, reklamları, otomatik oynatılan videoları ve diğer reklam türlerini ortadan kaldırarak bunu başarıyor. Reklamlar web sayfalarından silindiğinden aynı zamanda veri kullanımınızda da ciddi anlamda düşüyor. Veri kullanımına bağlı olarak iPhone ve iPad’inizi daha uzun süre kullanmış oluyorsunuz.

Arka planda otomatik olarak kendisini güncelleyerek daima güncel engelleme listesine sahip olan Crystal’i Safari tarayıcınızda etkinleştirmek için Ayarlar menüsünü açıyor ve Safari’ye ardından İçerik Engelleyiciler’e dokunuyorsunuz. Burada yüklü reklam engelleme uygulamaları listeleniyor. Crystal’i etkinleştirdiğiniz vakit reklamlara veda etmiş oluyorsunuz.