Diyanet Takvimi

Diyanet Takvimi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Diyanet Takvimi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın telefon ve tablet kullanıcıları için hazırladığı klasik takvim uygulamasıdır.

Diyanet Takvimi, klasik takvimi mobil cihazlarımızdan kullanmamıza izin veren bir uygulama ve gerek modern ve sade arayüzü gerekse de içeriği ile oldukça başarılı. Hem akıllı telefonunuzda hem de tabletinizde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz takvim uygulaması hicri ve miladi takvimi bir arada sunuyor.

Diyanet’in resmi mobil uygulamaları arasında yer alan Diyanet Takvimi ile klasik takvimler mobil cihazımıza giriş yapmış oluyor. Görünüşte klasik takvimden hiçbir farklı olmayan uygulama ile 4 ilin namaz vakitlerini takip edebiliyor, hicri ve miladi takvime göre hangi günde olduğumuzu; yılın kaçıncı gününde ve yıl sonuna kaç gün kaldığını görebiliyoruz. Bunların dışında takvimlerin olmazsa olmazı anlamlı sözlere de uygulamada yer verilmiş. Tabii ki uygulama Diyanet’e ait olduğundan dini sözler yer alıyor.

Diyanet Takvimi uygulamasının tek beğenmediğim yanı sadece yatay kullanıma destek vermesi. Bu açıdan büyük ekranlı telefona sahip olsanız dahi uygulamayı dikey kullanamıyorsunuz. Bunun dışında hiçbir eksiğini görmedim; klasik takvimde yer alan tüm içerik aynen aktarılmış.

YORUMLAR