Edmodo 4.5 (ios)

Edmodo

4.5
Edmodo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Edmodo uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarınızı kullanarak öğrencilerinizi ve sınıfınızı çok daha kolay yönetmenize yardımcı oluyor.

Edmodo uygulaması, bilhassa eğitimcilerin ve öğretmenlerin iPhone ve iPad cihazlarında kullanabilecekleri en işe yarar uygulamalardan bir tanesi. Hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından kullanılan uygulama, sınıf yönetimini çok daha kolay hale getiriyor ve öğrenciler ile öğretmenler arasındaki iletişimi güçlendiriyor. Sınıflar içerisindeki iletişimin genelde büyük bir sorun olduğu dikkate alınırsa, Edmodo ile tüm sorunların üstesinden gelmek daha kolay olacaktır.

Uygulamanın arayüzü biraz eski görünüyor ancak ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçlara ekrandaki bir kaç tıklama ile kolayca ulaşabiliyorsunuz. Dolayısıyla öğrenciler ve öğretmenler kurar kurmaz kullanmaya başlayabilirler.

Edmodo'nun temel özellikleri şu şekilde listelenmiş;

  • Tüm sınıf için zaman tüneli
  • Öğrencilerin durumunu takip etme
  • Öğrenciler için kaynak kütüphanesi
  • Öğrenme ağı
  • Dosya paylaşma seçenekleri

Uygulamadaki tüm iletişim sanal ve güvenli sınıf içerisinden sağlanıyor ve böylece diğer sınıflardan kimse bu bilgilere ulaşamıyor. Eğer öğrencilerinizin daha iyi olmasını amaçlıyor ve sınıfınızı daha iyi yönetmek istiyorsanız uygulamaya göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR