Jutsu

Jutsu
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Jutsu, kendi kişisel hedeflerinizi belirleyerek, ilerleme durumunuzu takip edip başarıya ulaşmanızı sağlayan yararlı bir iOS uygulaması.

Jutsu, kendilerine kişisel olarak hedefler koyup bunları başarmak için uğraşmak isteyen iPhone ve iPad sahipleri için geliştirilen son derece modern ve şık bir arayüze sahip iOS uygulaması. Kullanımı çok keyifli olan uygulamanın tek kötü yanı ücretli olarak satılması fakat gerçekten geliştirilme amacı ile kullanıldığında ödeyeceğiniz yaklaşık 4 lira çok önemsiz kalıyor.

Hedef koymak için herhangi bir sınırı bulunmayan uygulama sayesinde dilediğiniz kadar hedef koyarak gerçekleştirmeye çalışabilirsiniz. Tabi ekleyeceğiniz hedefler gerçeğe ne kadar yakın olursa o kadar iyi.

Uygulama üzerindeki işleyiş hedef belirleme, takip etme ve hedefi gerçekleştirme olarak 3 adımdan oluşuyor. Örnekle açıklama gerekirse, sigarayı bırakma hedefi koyduğunuzda ve bunu belirli bir süreçte yapmaya karar verdiğinizde adımları belirlemeniz gerekiyor. İlk olarak günde bir paket sigara içiyorsanız, bunu nsayısını azaltma, bazı günlerde içmeme ve sonlara doğru tamamen bırakma gibi adımlar belirleyerek hedefinize ulaşabiliyorsunuz. Gaza getirme özelliği olan uygulama sayesinde belkide normal zamanda yapmaya üşendiğiniz yada yapamayacağınızı düşündüğünü pek çok şeyi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ben sigara örneği verdim fakat uygulama üzerinde bir çok farklı hedef belirleyerek gerçekleştirmeniz mümkün. Kendi hedeflerinizi belirleyerek ilerleme sürecinizi hazırlayabileceğiniz gibi, Jutsu uygulaması içerisinde sörf yapma, kayak yapma, bir proje başlatma, Dünya turu gibi önceden hazırlanan hedefler ile birlikte geliyor. Bu hedefler dışındaki hedefler için kendi hedeflerinizi hazırlayabiliyorsunuz.

Kağıt kalem yada bilgisayar üzerinden düz bir döküman kullanmak yerine plan ve hedeflerinizi Jutsu üzerinde yaparak hem takibini kolaylaştırabiliyor hem de çok daha kolay erişebiliyorsunuz. Eğer maceracı bir ruhunuz varsa ve koyduğunuz hedeflere ulaşmayı seviyorsanız Jutsu'yu satın alarak mutlaka kullanmalısınız.

YORUMLAR