Animojiler Film Yıldızlarının ve Ünlülerin Yerine Geçti!

Film yıldızlarının veya ünlülerin yerine animojiler geçseydi ne olurdu? İzliyoruz

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında yeni nesil iPhone telefonları ve iPhone'un 10. yılına özel olarak hazırlanan iPhone X'i resmi olarak tanıtmıştı.

iPhone X güçlü işlemcisi, yüksek kaliteli kameraları ve çerçecesiz ekranıyla dikkatleri üzerine topluyordu. Bütün bunların yanında iPhone X donanım ve yazılım uyumunun güzel bir örneği olan Face ID ve yüz tanıma teknolojisi ile birlikte gelmekteydi.

iPhone X'in A11 Bionic işlemcisinden gücünü alan kameraları yüksek sensör hassasiyetiyle etkin bir şekilde yüzdeki detayları algılıyor, bu detayları yazılımsal boyuta aktararak ilginç şeyler yapabilmemiz imkan veriyordu. Bu ilginç şeylerden biri de animoji adlı görsel ifade biçimleriydi.

Animojiler temel olarak, yüz hareketlerinizi ve mimiklerinizi taklit eden emojiler. Gerçek zamanlı maskeleme sayesinde siz bir şey anlatırken yüzünüz bir animojiye dönüştürülüyor ve sanki bir emoji konuşuyormuş gibi bir görüntü oluşturulabiliyor. Peki bu animojileri film kahramanları ve ünlü kişiler kullansaydı ortaya nasıl bir tablo çıkardı? İşte bu videoda bu durumu uygulamalı olarak görebiliyoruz.

Videoda Godfather, Star Wars, Ağır Roman, 300 Spartalı gibi filmlerdeki kahramanlara farklı animojiler yerleştirilmiş. Videonun sonunda Donald Trump'a dışkı animojisinin yerleştirilmesi ise videonun bombası.

Apple Animoji Özelliğini Çalmış Olabilir
MOBİL

Apple Animoji Özelliğini Çalmış Olabilir

Apple’ın geçtiğimiz ayki lansmanında tanıttığı Animoji özelliğinin, daha önce bir ABD vatandaş tarafından patenti alındığı iddia edildi.

Face ID'yi Silikon Maskesiyle Kandırmaya Çalıştılar
MOBİL

Face ID'yi Silikon Maskesiyle Kandırmaya Çalıştılar

Çerçevesiz ekranla gelen ve Home tuşunun kaldırıldığı iPhone X'e biliyorsunuz ki Face ID kilit sistemi geldi.

iPhone X'in Face ID'sinin İkizlerle İmtihanı
MOBİL

iPhone X'in Face ID'sinin İkizlerle İmtihanı

Apple, Eylül ayında yeni amiral gemisi iPhone X'i Steve Jobs'un anısına hazırladığı özel sahnede resmi olarak tanıtmıştı.

YORUMLAR