Face ID'yi Silikon Maskesiyle Kandırmaya Çalıştılar

Çerçevesiz ekranla gelen ve Home tuşunun kaldırıldığı iPhone X'e biliyorsunuz ki Face ID kilit sistemi geldi. Telefon sahibinin yüzünü görmeden cihazı açmayan Face ID özelliğini, Wall Street Journal ekibi silikon maskesiyle açmaya çalıştı, ancak herhangi bir şekilde sonuç alınamadı. Böylece Face ID güvenlik seviyesini bir kez daha göstermiş oldu.

iPhone'un 10. yılına özel olarak çıkarılan ve 'bambaşka' bir iPhone modeli olan iPhone X, Face ID kilidiyle bir hayli ses getirmeyi başarmıştı. Pek çok kişi tarafından eleştirye maruz kalmasına rağmen, genel anlamda kullanıcılar tarafından beğenilmişti. Ancak bazı eleştirilerde Face ID'nin rahatlıkla kırılabileceği ve telefona erişim sağlanabileceği düşünülüyordu. ABD merkezli ünlü gazete Wall Street Journal ekibi, sahte yüz ile iPhone X'i açmaya çalıştı. Bu konuda başarılı olamayan ekip, Face ID'nin bu kadar kolay kandırılamayacağını da kanıtlamayı başardı. 

Ayrıca Apple şirketi, telefonun lansmanını yaptığı sırada Face ID'nin ikiz kardeşler tarafından açılabileceğini, bu konuda bir şey yapamayacaklarını belirtmişti. Yani şimdilik ikiz veya üçüz kardeşler birbirlerinin iPhone X'lerini rahatlıkla açabileceğini biliyoruz. Buna ek olarak gözlük, şapka veya karanlık gibi etmenler Face ID'nin çalışmasına sorun oluşturmuyor.

YORUMLAR