Ne İndirsem? Mobil Oyunlar - Bölüm 24

The Bot Squad: Puzzle Battle Ubisoft yapımı bu oyun, şirketin gün geçtikçe mobil oyun konseptini daha iyi anladığını ve bu türde yaratıcı olmaya başlayacağı bir olgunluk seviyesine eriştiğini kanıtlıyor. Kule savunma mekaniklerini alan ve dengeyi tersine

The Bot Squad: Puzzle Battle

Ubisoft yapımı bu oyun, şirketin gün geçtikçe mobil oyun konseptini daha iyi anladığını ve bu türde yaratıcı olmaya başlayacağı bir olgunluk seviyesine eriştiğini kanıtlıyor. Kule savunma mekaniklerini alan ve dengeyi tersine çeviren iki türlü oynanış biçimlerini zenginleştiren The Bot Squad: Puzzle Battle, labirentlerden oluşan haritalarda hayatta kalma mücadelesini taktiksel özelliklerle belirleyen birliklerin kontrolüyle sağlıyor. Savunma yapmanız gereken durumlarda da birbirinden karmaşık robot türlerine göre iyi bir strateji belirlemeniz gerekiyor. Grafikler mi? Tek kelimeyle mükemmel!

Drone: Shadow Strike

Bir nevi askeri simülasyon oyunu olan Drone: Shadow Strike, insansız uçak, veya diğer adıyla drone, yönetmeniz gereken ve hedeflere ateş etmeniz gereken bir oyun. Daha yetişkinlere yönelik olan bu oyun gerçekçi bir savaş atmosferi sağladığı için ve askeri kamera görüntülerini iyi taklit ettiği için başarılı bir profil çiziyor. Nedensiz şiddetten hoşlanmıyorsanız yine de uzak durmanızda yarar olabilir.

Street Fighter x TEKKEN: Gauntlet

CAPCOM ısrarlı bir şekilde Android ve Windows Phone'a oyun çıkartmıyor. iOS ile yeni bir projeye girişen ekip Street Fighter x TEKKEN: Gauntlet isimli oyunlarıyla meşhur konsol oyununun mobil portunu daha casual bir eğlenceye çeviriyor. Sadece Ryu ve Kazuya ile oynayabildiğiniz oyunda survival mode üzerinden limitli bir süre içersinde elinizden geldiği kadar çok rakibi yenmeniz gerekiyor. İndirdiğiniz dövüşçü ve uyguladığınız combo veya özel hareket eşliğinde puan kazanıyorsunuz.

Strung Along

Fizik tabanlı platform oyunların birçoğunda bir buton sağ bacağı, öteki buton sol bacağı yönetirken düz bir yolda dengede durmaya çalışıyorsunuz. Strung Along bu tekdüze havadan uzaklaşan ve aynı oyun türüne meydan okuyan bir yapıya sahip. Gerek animasyonların son derece anlaşılır tasarlanma, gerek özen gösterilerek hazırlanmış görseller oyuna kaliteli bir alt yapı oluştururken karmaşık bölüm yapıları ve platform oyunlarını aratmayan parkurlar oyuna ziyadesiyle kalite katmış. Hal böyle olunca gereksiz zorluk seviyesiyle çizgisel oyun yapma kaygısından da uzaklaşılmış.

Fields of Battle

Paintball sporunu mobil cihazlara oyun olarak aktarırken taşınabilir aygıtlarınız için gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunlarından birini yaratan Fields of Battle, son derece gerçekçi dinamikleri ve kontrolleriyle dikkat çekiyor. Öte yandan kan içermemesi nedeniyle çok dostu bir oyun olarak da dikkat çeken bu shooter, online olarak oldukça zengin bir dünya sunuyor. 60 farklı parkurun birçoğu dünya üzerinde bilinen parkurların birer replikaları ve kalabalık bir oyuncu kitlesi sizin de mücadeleye katılmanızı bekliyor.

Lord of the Rings: Legends

Yüzüklerin Efendisi temalı bir oyun yaparken itibar zedelemek konusunda akıllara durgunluk verecek bir örnek sergileyen bu oyunu oynarsanız son pişmanlık fayda etmez. Oyun oynadığınız sürece ne sizin kontrolünüzde gelişen bir olaya tanık oluyorsunuz ne de hikayenin içine dahil olabileceğiniz büyük bir senaryo sizi bekliyor. Puslu ormanlarda rastgele koşturan bir FPS kamerası yine rastgele karşılaşmalarda rakiplere rastlıyor. Sonrası da oyuncak bibloların bir savaşı.

YORUMLAR