Ne İndirsem? Mobil Oyunlar - Bölüm 28

Vainglory iPad'ler için muhteşem bir MOBA keyfi sunan Vainglory bu hafta listemizin başına oturmayı hak eden harika bir oyun. 60 FPS'de mükemmel ve akıcı grafikler, MOBA oyunlarının sunduğu tüm imkanlar dahilinde gelişen dinamik savaşlar ve hemen hemen he

Vainglory

iPad'ler için muhteşem bir MOBA keyfi sunan Vainglory bu hafta listemizin başına oturmayı hak eden harika bir oyun. 60 FPS'de mükemmel ve akıcı grafikler, MOBA oyunlarının sunduğu tüm imkanlar dahilinde gelişen dinamik savaşlar ve hemen hemen her şeyiyle son dönemlerde bilgisayar platformunda zirveye yükselen MOBA oyunlarını en güzel şekilde mobile yansıtan Vainglory'i herkesin denemesini öneriyoruz. Üstelik oyun tamamen ücretsiz!

XCOM: Enemy Within

2012 senesinde yılın strateji oyunu seçilen XCOM: Enemy Unknown'dan sonra hikayeyi genişleten ve ek içerik sunan Enemy Within, iOS ve Android platformlara aynı anda çıkarak tüm strateji severleri sevindirdi. Hikaye bazlı gelişen bölümleri, taktiksel sıra tabanlı oynanışı, kontrol edilebilen ünitelerin ek yetenekleri ve online multiplayer özelliğiyle XCOM: Enemy Within bilgisayardan sonra mobil platformalara da hiçbir eksik vermeden gelmiş durumda. Yayıncı 2K Games, XCOM: Enemy Within'den önce BioShock'ı da mobile uyarlayarak bilgisayar oyunlarını olduğu gibi mobile optimize etmekteki ustalığını göstermişti. XCOM: Enemy Within'de de aynı kaliteyi yakaladığını rahatlıkta söyleyebiliriz.

Darkness Reborn

Darkness Reborn'u tek kelimeyle özetlememiz gerekirse Diablo 3'ün hack'n slash versiyonu diyebiliriz. Karakter seçerek geliştirmeye başladığınız oyunda bölümler boyunca tonla düşman öldürerek yeni yetenekler keşfediyor ve daha güçlü hale geliyorsunuz. Sunduğu kişiselleştirme imkanları ve geniş yetenek ağacı sayesinde rol yapma ögeleri de barındıran Darkness Reborn'da klasik aksiyon oyunlarından çok daha hızlı bir tempo ve atmosfer yer alıyor. Özel yeteneklerinizi kullanarak rakiplerinizi yok ediyor, belirli bölümlerde karşınıza çıkan boss'lardan özel eşyalar edinebiliyorsunuz. Canlı atmosferi ve dinamik oynanışıyla Darkness Reborn haftanın oyunu olmaya aday mobil oyunlarımızdan bir tanesi.

The DEAD: Beginning

Klasik shooter oyunlarına biraz hikaye ve mekan ögeleri eklemiş The DEAD: Beginning her ne kadar FPS rolünü üstlenen bir oyun olarak dursa da, hayatta kalabildiğiniz kadar çok zombi öldürmekle beraber yüksek skor üzerine dayalı eğlenceli bir oyun. Zombilerden alacağınız ek silah ve mermi gibi araçlarla hayatta kalabildiğiniz kadar savaşıyor, maalesef mutlaka bir yerde ölüyorsunuz. Sürükleyicilik bakımından eksiklik gösteren, ancak zaman geçirmek için ideal FPS oyunlarından bir tanesi diyebiliriz.

Planetary Guard: Defender

Planetary Guard fizik tabanıyla ve tatlı grafikleriyle ön plana çıkan basit bir kule savunma oyunu. Ancak bu sefer savunduğunuz şey kendi gezegeniniz ve bunun için sadece ufak bir tanka sahipsiniz. Gezegenin yörüngesi boyunca karşınıza çıkacak düşmanları Planetary Guard'ın eşsiz fizik tabanıyla birlikte havaya uçurmaya çalışıp yüksek skor elde etmek üzerine oynuyoruz. Belirli bir süre sonra dört bir yandan gelen düşmanlar çok canınızı sıkacak!

Jet Run: City Defender

Bu hafta da sizler için rakiplerinin arasından sıyrılabilecek, fazla futuristik bir sonsuz koşu oyunumuz var. Jet Run: City Defender olarak geçen oyunda futuristik bir evrende şehrimizi korumak üzere yüksek teknolojiyle donatılmış bir jeti kontrol ediyoruz. Klasik sonsuz koşu oyunlarına benzer kontroller gösteren oyunda ekstradan nişan alıp ateş edebileceğiniz düşman birimleri ve bölüm içerisinde aktifleştirdiğiniz güç kalkanları gibi özellikler var. Ancak ateş ettikçe dolan ısı birimi nedeniyle dikkatli atışlar yapmalı, hedefinizi belirlemenin yanısıra uçtuğunuz yöne de dikkat etmelisiniz.

YORUMLAR