XCOM: Enemy Within

XCOM: Enemy Within

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 281
  • DOSYA BOYUTU 2867.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici 2K Games

XCOM: Enemy Within, ünlü strateji oyunu XCOM: Enemy Unknown'a gelen eklentinin mobil için yeniden tasarlanmış versiyonudur.

2012 senesinde çıkan ve yılın strateji oyunu seçilen XCOM: Enemy Unknown'un ek paketi olarak çıkan XCOM: Enemy Within iOS'tan sonra Android'e de çıkışını gerçekleştirdi, üstelik Enemy Unknown'un üzerine birçok yeni içerik ekleyerek!

Çıktığı günden bu yana XCOM adıyla tüm strateji sevelerin aklına kazınmış marka Enemy Inside'ı mobil ortamlara taşımış. Ne yalan söyleyeyim çok da muhteşem olmuş. 2K Games'in bu dönem mobil dünyaya attığı adımlar gerçekten tüm oyuncuların ağzını açık bırakacak derecede kaliteli oluyor. Bir önceki dönem oyun dünyasını sallayan BioShock serisinin ilk oyununu iOS cihazlara getirmesi üzerine fiyat bakımından biraz eleştirilmiş olsa da firma yaptığı işin kalitesine güvenerek bir sonraki projesi olarak XCOM: Enemy Within'i karşımıza çıkardı.

XCOM: Enemy Inside'ta tek platforma ağırlık verip diğerini ihmal eden firma bu sefer Enemy Within ile beraber hem iOS hem de Android'te tüm oyunculara hitap ediyor. 2K Games büyük ihtimalle ilk oyundan sonra dersini almış olacak, Android kullanıcılarını da çok bekletmeden efsanevi strateji oyununun eklentisini akıllı telefonlarınıza getirdi.

XCOM: Enemy Within çıktığı günden bu yana bir ek paket olarak tek başına da oynanabilen bir yapıya sahip. İzometrik bir bakış açısıyla taktiksel strateji türü üzerine yoğunlaşan yapımda sıra tabanlı olarak hikayeyi oynuyor ve binlerce araç yardımıyla yeni görevlerde yer alıyoruz. Bilim-kurgu teması üzerine yoğunlaşan oyunda komutanınızın başında olduğu isyan harekatına karşı çeşitli görevlere çıkıyor ve XCOM: Enemy Within'ın birbirinden farklı mekanlarında taktiksel savaş planlarımda bulunuyoruz.

Oyunun getirdiği yeni askerler, yetenekler, düşmanlar, harita ve görevler, çoklu oyuncu modu sayesinde mobilde de strateji türünün en başarılı örneklerinden birini deneyimleyeceksiniz. XCOM'un sunduğu yeni siber laboratuvarlar sayesinde askerleri geliştirme seçenekleri ve modifikasyonlar benim oyunda en çok ilgimi çeken özelliklerden oldu. Hatta bir ara bulunduğunuz merkezi unutup yeteneklerinizi geliştirme seçenekleri arasında kayboluyorsunuz. XCOM: Enemy Within'ın strateji elementleri gerçekten çok büyük bir yelpazeye sahip.

Savaş alanında kullanabileceğiniz yeni teknolojiler gibi hikayenin de işin içine girdiği uzaylı istilalarında ele geçireceğiniz kaynaklar da çok önemli. Muazzam oynanış özelliklerine sahip oyunda grafiklerin de zenginliğinden kendinizi gerçekten bilgisayar başında kaliteli bir strateji oyunu oynar gibi hissediyorsunuz; ki gerçekten de öyle! XCOM: Enemy Within, dediğimiz gibi ünlü oyunun mobile en güzel şekilde optimize edilmiş hali.

Oyunun yeni multiplayer haritaları sayesinde geniş seçenekler arasından kendi ordunuzu kurarak rakibin kaynaklarını ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Oyunun kendi kalitesinin üzerine bir de multiplayer ağ başarısı da ibret alınacak derecede kaliteli. Bunun dışında askerlerinizle çıkacağınız keşiflerde bulunan uzaylı kaynakları oyuna kaydedilerek bir sonraki aşamalarda tekrar karşınıza çıkıyor. Multiplayer merkezler kurarken de hikaye modundan kazandığınız kaynakları kullanabiliyorsunuz.

ARTILAR

Hikayeyi genişleten yeni görev ve sistemler

Mobil için kusursuz performans sergiliyor

Onlarca yeni kaynak ve harita eklentileri

EKSİLER