Profil Fotoğrafımızın Arkasına Manzara Montajı Nasıl Yapılır?

Photoshop programında birkaç pratik aracıyla profil fotoğrafımızın arka planını temizleyip istediğimin herhangi bir manzara fotoğrafına yerleştirebiliriz.

Photoshop programının birkaç pratik aracıyla profil fotoğrafınızın arka planını temizleyip istediğiniz herhangi bir manzara fotoğrafına yerleştirebilirsiniz.

Bu noktada dikkat etmemiz gerekenler

  • Profil fotoğrafınızı ve yerleştirme yapacağımız fotoğrafı sürükle bırak yaparak Photoshop programına aktarmak
  • Çalışacağınız görsellerin layers (katmanlar) kısmından kilidini kaldırmak
  • Magic Wand Tool kullanarak ana objenizi fondan soyutlamak

Ana objenizin arka planını temizledikten sonra tek yapmanız gereken taşıma aracıyla arka planı temizlenmiş fotoğrafınızı istediğiniz bir fona yerleştirmek. Flip Horizantal aracıyla görsellerinize ayna efekti vererek yön değişimi yapmak mümkün.

Çalışmanızı bitirdikten sonra Save As (Farklı Kaydet) diyerek .jpg veya .png formatında kaydedebilirsiniz.

Photoshop'u Ücretsiz Nasıl Kullanırız?
NASIL YAPILIR

Photoshop'u Ücretsiz Nasıl Kullanırız?

Adobe'un piksel tabanlı çalışan popüler resim ve fotoğraf işleme yazılımı Photoshop, profesyonel manada grafik tasarım ve fotoğrafçılıkla uğraşan hemen hemen herkesin olmazsa olmaz yardımcısı.

Adobe Photoshop 25 Yaşında!
YAZILIM

Adobe Photoshop 25 Yaşında!

Adobe Photoshop uzun yıllardır bizlerle birlikte ancak pek çok takipçimiz aslında programın ne kadar eski olduğunun farkında bile değil.

Photoshop Alternatifi Programlar
YAZILIM

Photoshop Alternatifi Programlar

Günümüzde bir çoğumuz dijital fotoğraf makineleri veya cep telefonlarımız yardımıyla fotoğraflar çekmekte ve daha sonrasında çektiğimiz bu fotoğrafları bilgisayar ortamında işleyerek sosyal medya hesapları üzerinden arkadaşlarımızla paylaşmakta veya arşivimize atmaktayız.

YORUMLAR