Photoshop Alternatifi Programlar

Günümüzde bir çoğumuz dijital fotoğraf makineleri veya cep telefonlarımız yardımıyla fotoğraflar çekmekte ve daha sonrasında çektiğimiz bu fotoğrafları bilgisayar ortamında işleyerek sosyal medya hesapları üzerinden arkadaşlarımızla paylaşmakta veya arşiv

Photoshop Alternatifi Programlar

Günümüzde bir çoğumuz dijital fotoğraf makineleri veya cep telefonlarımız yardımıyla fotoğraflar çekmekte ve daha sonrasında çektiğimiz bu fotoğrafları bilgisayar ortamında işleyerek sosyal medya hesapları üzerinden arkadaşlarımızla paylaşmakta veya arşivimize atmaktayız. Peki fotoğraf işleme veya bir diğer adıyla düzenleme dediğimiz zaman hangimizin aklına Adobe Photoshop gelmiyor ki? Buna neden olarak Photoshop'un grafik tasarım ve resim düzenleme konusunda kullanıcıların tüm isteklerine tam anlamıyla karşılık vermesini gösterebiliriz.

Bu kadar popüler bir grafik ve resim editörü olması nedeniyle, birçok kullanıcının ilk tercihi olan Photoshop ile yapabileceklerimizin gerçekten bir sınırı yok gibi görünüyor. Hayal gücünüzü ve çizim yeteneğinizi birleştirerek gerçekten herkesin beğeneceği şaheserler yaratma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Photoshop güzel, Photoshop süper, Photoshop mükemmel bir yazılım olabilir ama sadece günlük sıradan resim düzenleme işlemleri için Photoshop'a yüzlerce dolar para vermeye değer mi? Eğer bir tasarımcı, grafiker veya web geliştirici değilseniz Photoshop için kesenin ağzını açmaya hiç de gerek yok. Çünkü piyasada Photoshop'un bizlere sunduğu resim düzenleme ve işleme araçlarının tümünü içerisinde barındıran birçok ücretsiz yazılım bulunmaktadır. Amacınız dediğim gibi klasik resim düzenleme özellikleri olan; kırpma, kesme, yapıştırma, yeniden boyutlandırma, renk düzenleme, kenarlık ekleme, farklı efektler ve filtreler uygulamaysa, ücretli yazılımlar yerine ücretsiz alternatiflerini kullanıyor olmak birçok açıdan işinize gelecektir.

İşte bu nedenle hazırladığım bu yazımda sizlere Photoshop'a alternatif olarak kullanabileceğiniz ücretsiz resim düzenleme editörlerinden bahsetmeye çalışacağım. Photoshop'ın sahip olduğu nimetlerin birçoğuna sahip olan bu alternatif programları kullanmaya başlayıp, alıştıktan sonra belki bir daha Photoshop'u aramayacaksınız bile. Şu durumda tek yapmanız gereken şey sizlere tanıtmaya çalışacağım ücretsiz Photoshop alternatifi programlar arasından işinize en çok yarayabileceğini düşündüğünüz programı seçmek, indirmek, denemek ve tabularınızı yıkmak.

Photoshop'a alternatif olarak kullanabileceğiniz programları teker teker inceleyelim:

  1. Photoshop Alternatifi Programlar
  2. GIMP
  3. Paint.NET
  4. Pixia
  5. Inkscape
  6. PhotoPlus SE
  7. PhotoFiltre
  8. PhotoScape

YORUMLAR